Múzeum voskových figurín Madame Tussauds v New Yorku

0

Reklama/advertisment:

Múzeum voskových figurín Madame Tussaud je svetoznáme múzeum, ktoré sídli v Londýne, ale svoju pobočku má aj v New Yorku, Las Vegas, Amsterdame či Viedni. Bolo založené Máriou Tussaudovou. Bola to sochárka, ktorá vytvárala voskové figuríny. Svoju prvú figurínu vyrobila v roku 1777. Jej prvou sochou bol Voltaire, známy francúzsky básnik a filozof.

Reklama/advertisment:

V múzeu sa nachádza cez 200 figúr, takže je čo pozerať. Nachádzajú sa tam nielen osobnosti modrej krvi ale aj známi herci, speváci, športovci či rôzne iné historické postavy. Dokonca tam nájdete rôznych politikov či dokonca dnešného pápeža. Čo je však na múzeu najlepšie? Možnosť odfotiť sa s vaším hrdinom či hrdinkou. Nájdete tam napríklad aj kapitána Jacka Sparrowa z Pirátov z Karibiku. Pre dievčenské srdcia je tu napríklad známy Justin Bieber, ktorý je v múzeu tiež veľmi populárny. Pre chlapcov tu je napríklad Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, David Beckham (inak prezývaný ako „lámač ženských sŕdc“) či dokonca Muhammad Ali.

Pýtate sa, kde nájdete toto múzeum? Stačí zájsť na Times Square a múzeum ľahko nájdete. Leží hneď blízko toho. Otvorené je každý deň, 365 dní v roku. Múzeum sa otvára od 10:00 do 20:00. Čo sa týka ceny za lístok, tak cena je pomerne vysoká, keďže dospelí za vstup zaplatí 36 dolárov. Odporúčame, aby ste využili vstupné v rámci New York Pass, ktoré vám cenu trochu zníži a vy si tak za ušetrené peniaze môžete kúpiť nejaký suvenír alebo niečo na zjedenie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokPár zásad k udržaniu dobrého vzťahu
Ďalší článokNie je smoothie ako smoothie
ZDIEĽAŤ