Máte málo času? Vďaka týmto šiestim tipom ho budete mať dostatok

0
Photo by Fabrizio Verrecchia on Unsplash

Reklama/advertisment:

Týždeň nám prebehne ako deň, rok ako mesiac. Možno aj vy vnímate, ako sa subjektívne zrýchľuje čas. Ak začneme dávať pozornosť tomu, že nestíhame, podľahneme stresu. V snahe stihnúť čo najviac, sa nelogicky púšťame do viacerých vecí, pričom čím viac sa snažíme, tým menej stíhame. Možno aj vy túžite mať viac času sami pre seba. Vytvoriť si v nabitom harmonograme aspoň malý priestor, počas ktorého sa môžete venovať tomu, čo vás naozaj baví.

Reklama/advertisment:

Ak neviete, kam z konopy, vyskúšajte tieto jednoduché tipy. Vďaka nim konečne prestanete bojovať s časom.

Skráťte čas strávený zbytočnosťami

Zbytočnosti nám zaberajú množstvo času. Medzi ne patrí nezmyselné sledovanie televízie, túlanie sa na sociálnych sieťach, hranie hier na mobile či iné činnosti, ktoré sú skutočnými žráčmi času a pozornosti. Ak sa kriticky pozriete na svoj deň, určite nájdete aspoň jednu činnosť, ktorá je stratou času. Skúste ju obmedziť, alebo čas ňou strávený skrátiť aspoň o polovicu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by Pawel Kadysz on Unsplash

Nevyspávajte

Ak si každý deň posuniete budík o hodinu skôr, ročne budete mať celkovo 15 dní k dobru. Túto rannú hodinku využite sami pre seba. Venujte sa čítaniu, duchovnej praktike, alebo si zacvičte. Robte čokoľvek, čo vás pozitívne naladí na nový deň. Pretože ráno skutočne stojí za to!

Využite prestoje

Niekedy strávime podstatnú čas dňa čakaním. U lekára, v zápche, či na autobusovej zástavke. Aj keď sa väčšinou jedná o minúty, tento čas môžeme využiť vo svoj prospech. Vypočujte si jednu kapitolu z audioknihy, prípadne si prečítajte pár strán z obľúbenej knihy alebo si zoberte do rúk diár a pripravte si povinnosti na ďalší deň. Máme k dispozícii množstvo spôsobov, ktoré nám umožnia zbytočne nemrhať časom.