Keď sa nabudúce budete ponáhľať domov, skúste si spomenúť na tento skutočný príbeh

0
Photo by Matthias Kinsella on Unsplash

Reklama/advertisment:

Maximálna povolená rýchlosť 50 km za hodinu v meste či na dedine má rozhodne zmysel. A to aj vtedy, keď sa ponáhľate a nadávate na celý dopravný inšpektorát. Znížená rýchlosť môže zachrániť stovky životov. Mnohí si to však uvedomia až vtedy, keď už je neskoro.

Reklama/advertisment:

Tento príbeh, vám ukáže, aká môže byť krutá cena za ušetrených pár sekúnd času. Každý šofér pridobre pozná svojich nervóznych kolegov, ktorí sa nebezpečne predbiehajú, smerovka im nič nehovorí a myslia si, že pravidlá sú len na to, aby sa porušovali. Ak vás nabudúce bude svrbieť pravá noha, skúste si pomyslieť na tento príbeh. Možno aj vás inšpiruje k tomu, aby ste dali dole nohu z plynového pedálu.

Nikto nevie, kto môže byť ďalšou obeťou

Photo by alan King on Unsplash

Tomáš sa pozrel ešte raz na tachometer, ako ho zachytil radar, už nestihol spomaliť. Ukazoval 78 km/h cez dedinu. Tretí raz, čo ho tento rok chytili… “Čo tu zase do čerta robia?!” Preblesklo mu mysľou.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Policajt, ktorý ho zastavil, vystúpil z auta a s blokom v ruke kráčal k Tomášovmu autu. Je to Karol alebo nie? Uniforma ho trocha zmenila, ale bol to Karol, ktorého poznal z kostola! Tomáš sa vtlačil hlbšie do svojho sedadla. Bolo to horšie ako pokuta. Ten pocit hanby…