Kašlite na to, čo si o vás myslia ostatní. Vďaka týmto piatim tipom sa budete cítiť oveľa lepšie

0
Photo by Drew Hays on Unsplash

Reklama/advertisment:

Vari neexistuje človek, ktorý sa nikdy netrápil nad tým, čo si o ňom myslí okolie. Každý z nás prechádza tým istým. Avšak trápiť sa tým, čo si o nás myslia druhí, nemá zmysel. Je to absolútna strata času. Vždy v svojom okolí nájdeme ľudí, ktorí nás jednoducho “nemusia.” Je to predovšetkým ich problém. Ak máte pocit, že sa neviete povzniesť nad tým, ako vás hodnotí okolie, vyskúšajte tieto jednoduché triky. Pomôžu vám vytvoriť si zdravý nadhľad.

#1 Uvedomte si, že strach je tým najväčším nepriateľom

Photo by Asdrubal luna on Unsplash

Reklama/advertisment:

Vaša myseľ vám málokedy podsunie pozitívne a motivačné myšlienky. S oveľa väčšou radosťou vás bude dávať “dole.” Je súčasťou vedomia. Preto negatívnym a hodnotiacim myšlienkam v hlave nedávajte pozornosť. Môže vám pomôcť aj jednoduchá finta. Každý sa tak trápi tým, čo si o ňom myslia tí ostatní, až nemá čas premýšľať o tom, čo si má myslieť o vás.

#2 Zabudnite na vetu “Čo ak…”

Pretože práve tá vám ukazuje tie najhoršie scenáre. Ak sa niekomu nepáčite, kvôli tomu sa ešte nezrúti svet. Áno, dotkne sa to vášho ega. Ale skutočne zapôsobiť na druhého človeka nie je cieľom nášho života. Prestaňte si vytvárať katastrofické scenáre. Žite svoj vlastný, autentický život. Nemusíte robiť niečo len preto, že to robí väčšina.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Ujasnite si, čo pre vás znamená odmietnutie

Photo by Cristian Newman on Unsplash