Internet je plný klamstiev: Ktorým z nich doposiaľ veríte aj vy?

0
pexels.com

Reklama/advertisment:

Internet je skvelým a v dnešnej dobe už nenahraditeľným pomocníkom, ktorý nám môže značne zjednodušiť každodenný život. Pri hľadaní informácií nemusíme chodiť do zatuchnutých knižníc, ale stačí pár klikov, ktorými sa dostaneme k najnovším publikáciám či výskumom. Vedeli ste však, že na internete klameme takmer všetci? A nielen to. Aj samotný web je plný klamstiev, ktorým stále veríme.  Máme pre vás zopár dôkazov, ktoré vám ukážu, že je to skutočne tak.

#1 Nečítame všeobecné podmienky

pexels.com

Reklama/advertisment:

Ruku na srdce, koľkokrát ste potvrdili, že ste si prečítali všetky podmienky používania stránky, a že s nimi na stopercent súhlasíte? Drvivá väčšina z nás len potvrdí, že ich čítala, pričom to robí len mizivé percento internetových užívateľov.

#2 Na sociálnych sieťach vytvárame len ilúziu skutočného života

A ten má od dokonalých Instagramových fotografií poriadne ďaleko. Aj za tým najsledovanejším účtom na Instagrame sa skrýva obyčajný človek, ktorý sa nevyhne problémom. Možno sa o samote cíti veľmi nešťastný. Je to však niečo, čo neprizná pred iluzórnym virtuálnym svetom.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Len dokonalí ľudia si nájdu partnerov

To je ďalšia lož, o ktorej sa nás snaží presvedčiť internet. Nie je to tak. Partnera máme takmer všetci. A to bez ohľadu na výzor. Je skvelé, keď si uvedomíme, že každý z nás má v tomto svete svoje miesto pod slnkom. To nesvieti len na obľúbených či dokonalých.

#4 Všetci na zoznamkách majú množstvo hobby, ktorým im môžeme závidieť

Nie, nie je to tak. Pravdou však je, že na zoznamovacích aplikáciách sa všetci snažíme čo najviac zaujať. Preto neraz ak sa vám aspoň raz podarí vyliezť na malý kopec za dedinou, sa budete snažiť všetkých presvedčiť o tom, že turistika je váš obľúbený šport. Aj keď toto tvrdenie má od reality poriadne ďaleko.

#5 Za noc zhltneme minimálne troch pavúkov

pexels.com