Fidget Spinner – nový trend mladých ľudí

0

Reklama/advertisment:

Určite ste už počuli od fidger spinneri. Ak nie, tak vám to predstavíme. Je to momentálne najväčší hit hlavne u školákov, ktorí si túto malú vecičku krútia medzi prstami. Ak si myslíte, že to je hlúposť a zbytočne vyhodené peniaze, tak nemáte pravdu. Samozrejme, slúži to aj ako hračka na zábavu, ale má to aj väčší význam. Po pár otočkách vás to dokáže maximálne ukľudniť a vy sa s tým môžete „zabávať“ kedykoľvek. Je totiž malý, ľahký a ľahko ho schováte do kabelky či do vrecka.

Reklama/advertisment:

V podstate fidget spinnery nie sú úplnou novinkou. Už v polovici 90. rokov minulého storočia túto vecičku používali hlavne autisti alebo ľudia, ktoré trpia poruchou pozornosti a hyperaktivitou. Podľa terajších prieskumov ňou trpí až 7 percent detí.

V USA je táto vvecička veľmi obľúbená, keďže je tak vyhľadávaná, že pomaly prekoná počet hľadaní Donalda Trumpa na Google. V americkej verzii Amazonu fidget spinner zabral 18 z 20 miest v rebríčku najpredávanejších hračiek a hier. Za neuveriteľné 3 mesiace počet nákupov narástol o 2 tisíc percent. V priemere jeden spinner stojí 10 dolárov.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

U nás to nie je až tak pravda. Samozrejme, nájdete spinnery za 10 a viac eur, no v bežnom čínskom obchode nájdete túto vecičku za približne 3 eurá. Samozrejme, nemusí to byť také kvalitné a dokonca to je aj o niečo ťažšie.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokDokonalý muž podľa žien
Ďalší článokŠkodlivosť mobilných telefónov
ZDIEĽAŤ