Dievčatko stratilo mamu. Vodička autobusu však urobila pre ňu niečo neuveriteľné

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Keď dieťa zažije smrť jedného z rodičov, môže to byť pre neho traumatizujúci zážitok. Rovnako to bolo aj v prípade 11-ročnej Isabelly Prieri, ktorá pred dvoma rokmi stratila mamu. Zomrela po tom, čo prehrala boj so vzácnou chorobou. Osud dievčaťa však nebol ľahostajný vodičke autobusu, ktorým chodila Isabella každý deň do školy.

Reklama/advertisment:

Otec malej Isabelly zvládal výchovu svojej dcéry v rámci možností. Venoval sa jej najviac, ako vedel, snažil sa jej z celej sily vynahradiť absenciu mamy. Čítal jej rozprávky, varil, kontroloval jej úlohy, no je jedna vec, s ktorou si dokáže poradiť len máloktorý muž. Je to zapletanie vrkôčikov.

Vynašla sa

Dievčatko si však vedelo poradiť. Raz pri nástupe do autobusu poprosila vodičku Tracey Dean, či jej môže zapliesť vlasy. Tá súhlasila a odvtedy jej zapletá vlasy každý deň. “Kvôli Isabelle som sa naučila robiť rôzne druhy vrkôčikov. Viem, že to v živote nemá jednoduché, preto sa jej snažím spríjemniť deň aspoň takýmto spôsobom. Som presvedčená o tom, že veľké veci sa skladajú z drobných maličkostí. A ak je toto môj spôsob, ktorým môžem svet urobiť lepším, idem do toho,” usmieva sa Tracey, ktorá je prekvapená z nečakanej pozornosti médií.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

HIGH 5 Bus Driver Braids Hair

HIGH 5 (MUST WATCH!): 11-year-old Isabella Pieri lost her mom 2 yrs ago after a long battle with a rare disease. For years Isabella's father has raised her on his own, but one thing that is hard for many dads is doing hair. 💕 One day Isabella got the courage to ask her bus driver to braid her hair and now she does it every morning on the bus.A High 5 to Tracy Dean for her compassion and taking this little one under her wing. 💕

Zveřejnil(a) Shara Park dne 28. březen 2018

Pre mnohých to môže byť naoko bezvýznamný čin. Kto by už venoval pozornosť obyčajnému účesu? Pre malú Isabellu, ako aj pre Tracy má tento každodenný rituál veľkú hodnotu.

Sama je matkou štyroch detí

Tracy má s deťmi nielen skúsenosti ako vodička školského autobusu. Je matkou štyroch detí, ktoré sa snaží vychovať najlepšie, ako vie. Sama vie, že to nie je vždy jednoduchá záležitosť. “V živote som sa stretla s rôznymi deťmi. S poslušnými, dobrými, i tými, ktoré bojujú sami so sebou. Práve tie druhé nemá nikto rád. No je dôležité naozaj venovať sa deťom. Často ich zlé správanie je odrazom toho, že sa im nemá kto venovať. Deti potrebujú lásku a pozornosť. To, spolu so správne nastavenými hranicami, je to najdôležitejšie na svete.”

Všetci sme príkladom pre okolie