Čo všetko neviete o cigaretách?

0

Reklama/advertisment:

Na svete je naozaj obrovské množstvo ľudí, ktorí sú pravidelnými alebo príležitostnými fajčiarmi. Kedysi sa táto činnosť pripisovala viac mužom, no časom sa zlozvyk fajčenia stal aj ženskou záležitosťou. Zdá sa, že čoraz viac žien začína s fajčením. Niekedy to začína už v mladom veku a inokedy s fajčením začnú aj už dospelí ľudia.

Reklama/advertisment:

Skúsme sa však bližšie na túto celú vec pozrieť. Čo skutočne obsahujú cigarety, ktoré denne ľudia fajčia? Čo spôsobujú? Niektoré fakty sú vám určite viac než známe, no z mnohých môžete byť veľmi prekvapení.

Cigaretový dym obsahuje nechutné látky

Budete zaskočení ak by ste sa teraz dozvedeli, že cigaretový dym obsahuje malé percento jedu na myši? Tak si sadnite a čítajte ďalej. Okrem iného tento dym, ktorý vdychujeme obsahuje nechutné látky ako arzén, kyanid, decht, oxid uhoľnatý  a mnohé iné. Cigaretový dym obsahuje až 40 tisíc škodlivých látok. Spomínaný decht je presne ten dôvod, prečo sa nám na domoch upchávajú komíny. To sú presne tie sadze a špina.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Prestanete fajčiť- okamžite čisté pľúca? Ani náhodou

Ak sa rozhodnete prestať fajčiť vaše pľúca sa z niečoho takého musia naozaj spamätať. Ak si myslíte, že stačí pár dní a vaše pľúca sú ako nové, tak sa veľmi mýlite. Nestačí ani pár dní, ani týždňov a dokonca ani len pár rokov. Na to aby sa vaše pľúca úplne očistili od cigaretového dymu treba dlhých 10 rokov. Až vtedy by malo odísť z vašich pľúc všetko, čo ste tam dovtedy z cigariet dostávali. Avšak rátame s tým, že počas tých 10 rokov si nezapálite.