Chcel spáchať samovraždu. No zážitok klinickej smrti mu ukázal, prečo je také dôležité ceniť si každý okamih života

0
pixabay.com

Reklama/advertisment:

Keď vás partner podvedie, môže sa vám v tej chvíli zrútiť celý svet. No je to len zdanie. Život nám v skutočnosti dáva do cesty také prekážky, ktoré vieme prekonať. 19-ročný Jeffrey zistil, že ho podvádza partnerka s jeho najlepším kamarátom. Keďže túto ženu vnímal ako lásku svojho života, nevedel sa preniesť cez obrovské sklamanie. Rozhodol sa, že svoj život ukončí. Siahol po tabletkách a predávkoval sa. Našťastie ho našla matka, ktorá v poslednej chvíli privolala sanitku.

Reklama/advertisment:

Jeffrey sa prebral v nemocnici, pričom pri sebe zbadal tím lekárov. Zrazu však cítil, ako ho niečo vyťahuje z tela von. Dostal sa do tela jedného z doktorov, pričom zažil poriadny šok. “Bol som v tele jedného doktorov. Videl som všetko, čo mu prebiehalo hlavou. Myšlienky na jeho ženu, deti i pracovné problémy. Keď som cítil, že som v cudzom tele, začala ma chytať poriadna panika.” Jeffrey pokračoval v popisovaní nezvyčajného zážitku. Videl svoje telo ležiace na lôžku, pričom mu pripadalo ako niečo cudzie. Nechápal, ako v ňom mohol stráviť celý svoj život. Tým sa však príbeh nekončí. To najdôležitejšie poznanie ho ešte len čakalo.

Musel som byť v nebi

Nejaká neviditeľná sila začala Jeffryho ťahať dohora. Už viac nebol v nemocnici. Stúpal niekde hore. “Všade boli oblaky. Musel som byť v nebi, pretože mi oproti išla stará mama. Bolo mi príjemne, nadpozemsky, cítil som všeobjímajúcu lásku, no zrazu sa všetko zmenilo.” 

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Rovno do pekla

Photo by Jakob Puff on Unsplash