Čarokrásny ISLAND !

0

Reklama/advertisment:

Island. Nádherná krajina plná zelene. Tento ostrov skrýva v sebe viac než dosť zaujímavostí a niektoré z jeho tajomstiev doteraz neboli odhalené. Dnes sa dozviete zaujímavé, zvláštne no aj milé a vtipné fakty o krajine menom Island.

Reklama/advertisment:

Čoraz viac turistov vyhľadáva destinácie, ktoré sú niečim veľmi neobvyklé a špecifické. Po článku o Grónsku, ktorý si tiež môžete pozrieť sme pripravili článok o ďalšom veľmi známom a obľúbenom ostrove.

1.Island je krajina vybuchujúcich sopiek. Približne každé 4 roky vybuchne jedna sopka.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Island je súčasťou Európy a jeho hlavným mestom je Reykjavík. Funguje ako parlamentná republika, čo je v podstate rovnaký vládny a politický systém ako má Slovenská republika.

2.Obyvatelia Islandu veria v existenciu elfov

3.Premiérka Islandu je homosexuálka.

4.Islanďania veľmi obľubujú coca-colu a jej spotreba v tejto krajine je vyššia ako kdekoľvek inde.

5. V tejto krajine sú od roku 2010 úplne zakázané striptízové kluby.

6. Na Islande nemôžete mať domácich miláčikov ako hady, jašterice a korytnačky.

Krajiny ohňa a ľadu, čiernej lávy a gejzírov meno Island je očarujúcim miestom asi pre každého z nás. Ak ste ju zatiaľ videli len z fotiek, určite si aspoň raz v živote naplánujte cestu a pozrite sa čo všetko Island ponúka. Okrem toho môžete pozorovať ryby, zájsť na ostrov elfov či pozrieť si niektorú zo sopiek. Taktiež sa môžete vykúpať v nádhernej modrej lagúne s teplou vodou alebo ochutnať na Islande vypestované banány. To, čo tento ostrov ponúka sa naozaj nedá opísať, treba to skutočne zažiť a pocítiť dotyk Islandskej neuveriteľnej prírody. Potulkami touto krajinou určite narazíte na množstvo teplých prameňov a gejzírov. Niekde vznikli dokonca prírodné jazierka v skalnatých územiach s dokonale priezračnou a čistou vodou.