6 tipov ako zlepšiť efektívnosť učenia

Bianka Turská

0
Startup Stock Photos

 

Reklama/advertisment:

Ako asi každý študent poznáte aj vy ten pocit keď sa učíte hodiny, dni, mesiace, postavíte sa pred záverečné skúšky a vo vašej hlave nastane jedno veľké “bum” a všetká tá energia vynaložená na študovanie, všetky tie noci, ktoré ste mohli radšej stráviť na dobrej párty s priateľmi sú zrazu úplne zbytočné.

Reklama/advertisment:

Tu vzniká aj nechuť do študovania, pretože sa učíte, učíte a učíte a nič z toho. Zlé výsledky nášho nekonečného snaženia nás skôr demotivujú ako inšpirujú k tomu robiť niečo viac. Väčšina si povie, že načo sa budem učiť aj tak to bude za päť. Toto je zlý prístup, stačí len zmeniť zopár vecí a vaše výsledky sa budú len zlepšovať, vy budete s nimi spokojní a to je predsa zámer nie? Byť spokojný s tým čo robím.

Tak poďme si predstaviť zopár tipov ako to všetko vylepšiť.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

1.Pred učením vykonávajte fyzickú aktivitu

Neexistuje nič kontraproduktívnejšie ako prísť domov zo školy a začať sa učiť. Váš mozog potrebuje aj dajaký ten reset, nejakú aktivitu, pri ktorej dokážete úplne vypnúť, odreagovať sa a pripraviť sa na ďalšie výzvy. Skvelý môže byť napríklad beh, power walk, jóga alebo dajaké to kardio.

2. Upracte si pracovný stôl

Vždy je lepšie pracovať niekde kde je poriadok ako v totálnom chaose.