5 faktov o Francúzsku, ktoré ste určite nevedeli

0

Reklama/advertisment:

Keďže vás fakty z rôznych krajín nesmierne bavia, tak pridávame ďalšiu krajinu, Francúzsko. Francúzsko už navštívilo veľa ľudí, avšak nevedeli o ňom úplne všetko. V článku sa dočítate rôzne fakty o Francúzsku, ktoré ste určite nevedeli a ani nikdy nepočuli.

Reklama/advertisment:

1. Francúzsko patrí medzi najviac navštevovanú krajinu na svete

Najviac ľudí navštívilo Francúzsko v roku 2012. Bolo to okolo neuveriteľných 83 miliónov ľudí. Po minuloročných udalostiach a teroristickom útoku sa ľudia boja cestovať, avšak krajina sa stále teší vysokej obľube aj keď pre menšie nepríjemnosti.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

2. Napoleon nebol nízkeho vzrastu

Mnohí historici uvádzajú, že Napoleon Bonaparte bol veľmi nízky. To však nie je vôbec pravda. Možno by bol nízky, keby žil v tejto dobe, ale v 19. storočí patril medzi najvyšších ľudí v spoločnosti.

3. Francúzsko – najviac depresívna krajina na svete

Keď sa povi Francúzsko, tak každého napadnú krásne ženy a romantika. Opak je pravdou. Vedci zistili, že každý 5 obyvateľ Francúzska má depresiu.

4. Hitler a Eiffelová veža

Počas 2. svetovej vojny, keď Adolf Hitler navštívil Paríž sa rozhodol, že sa na svet pozrie z vrcholu Eiffelovej veže. Avšak, keďže ho obyvatelia Paríža nemali v láske, tak naschvál káble skrátili, aby vyšiel pár poschodí hore úplne sám.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokTajomstvo Victorie Beckham
Ďalší článokCelebrity bez make-upu
ZDIEĽAŤ