4 zásady, ktoré by ste mali dodržiavať, aby ste sa cítili plný energie

0

Reklama/advertisment:

Neúmerne veľa  povinností, stres, sedavý spôsob života a prejedanie sa stalo našou každodennou realitou. A práve to spôsobuje časté pocity vyčerpanosti a nedostatok  vitality. Je to nepríjemne, ale existuje spôsob ako znova dobiť energiu a potom si ju len udržiavať v ideálnej hladine. Stačí si osvojiť určitý životný štýl. Ak túžite po živote plného energie a teda aj šťastia dodržujte nasledujúce 4 zásady:

  1. vyvážene sa stravujte

Reklama/advertisment:

Výskumy dokazujú že vyvážená strava, ktorá dopomáha k dobrému fyzickému, ale aj k mentálnemu výkonu a k maximálnej produktivite sa skladá z komplexných uhľohydrátov, vlákniny, netučných proteínov a hlavne z vody. Prečo práve voda, to asi netreba vysvetľovať. Obsah vody v tele je v závislosti od pohlavia okolo 60 – 70%, preto ju treba telu aj neustále dopĺňať a vypiť  minimálne 1,5 -2 litre čistej nesladenej vody, teda 8 -10 dvojdecových pohárov. Už len dostatočným príjmom tekutín sa budeme cítiť fit a hladina energie stúpne, pretože keď má telo dostatok vody vyplavý zo seba škodlivé látky nadbytok soli a cukru a iných látok, k. Pitný režim treba podporiť aj dostatočným príjmom zeleniny a ovocia. Dodajú nám aj potrebné vitamíny a stopové prvky, ale aj vlákninu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Presnejší a individuálnejší výpočet denného príjmu tekutín v litroch: Svoju váhu v kg vynásobte koeficientom 0.035 a výsledok je vašou orientačnou odporúčanou dávkou vody v litroch.