4 roky nevyhadzoval odpadky!Týmto chce poukázať na potrebnú zmenu!

0

Reklama/advertisment:

Štyri roky dozadu fotograf Antoine Repessé prestal vyhadzovať recyklovateľný odpad. O štyri roky neskôr začal tento odpad premieňať na silnú sériu fotografií, ktoré nazval „365 Unpacked“, ktorá nás vyzýva, aby sme sa znovu zamysleli nad našou rolou konzumenta.

 

 

Reklama/advertisment:

Počas týchto štyroch rokov, tento umelec nazbieral cez 70 metrov3 odpadu – 1 600 kusov obalov od mlieka, 4 800 kusov toaletných roliek a 800 kilogramov novín – všetky tieto odpady potom roztriedil, aby efekt na fotografiách bol väčší. „V mojej práci som chcel ľuďom poskytnúť estetický zážitok.“, vysvetľuje. „Voľba roztriediť tento odpad dáva fotografii grafický efekt. Snažil som sa zachytiť perfektnú fotografiu, ktorá evokuje niečo znepokojujúce.“

 

 

S touto sériou fotografií sa Antoine chopil hlavného problému, ako začať meniť odpadový manažment alebo globálne otepľovanie – ako neviditeľné sú tieto problémy v našich každodenných životoch: „Často nám hovoria o kvantite odpadu, ktorý vyprodukujeme, ale myslím si, že správa týchto fotografií môže byť oveľa viac vplyvnejší ako množstvo slov.“, zdôrazňuje Repessé. „Dúfam, že môj projekt inšpiruje zmenu.“ – a my v to dúfame tiež.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

 

Zdroj: www.boredpanda.com