Žilinský hokej dostáva pomoc v hodine dvanástej

0

Reklama/advertisment:

ŽILINA – Posledné týždne kolovali správy o tom, že tradičný slovenský hokejový klub je pred bránami svojho konca. MsHK Žilina totiž dlhšie obdobie bojuje s finančnými problémami. Okrem aktuálnych problémov musí klub riešiť aj dlhy voči bývalým hráčom. Situácia bola v zlom stave, aktuálne to však vyzerá omnoho ružovejšie. Žilinský hokej totiž dostal pomoc od miestnej radnice.

Reklama/advertisment:

Fanúšikovia v Žiline posledné mesiace poriadne tŕpli. A mali na to dôvod. Ich klub totiž nemusel štartovať v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži. Hrozilo, že aj keď medzi tímami Tipsport ligy uvidíme maďarských nováčikov (viac čítajte TU), meno MsHK Žilina neuvidíme. Dnes je však situácia iná. Hokejový klub zo Žiliny dostane od miestnej radnice 210-tisíc eur. Táto suma má napomôcť klubu ku stabilizovaniu tímu, vyplateniu dlhov a udržaniu klubu v najvyššej súťaži.

Štadión MsHK Žilina

K tejto dotácii sa vyjadril aj žilinský primátor: “Po návrhu bývalého predsedu predstavenstva Petra Durmisa, ktorý požadoval sumu 540-tisíc eur, sme prišli s vlastným, oveľa nižším návrhom finančnej dotácie. Predložili sme na schválenie rozpočtovú zmenu v sume 210 tisíc eur, ktorá je rozdelená na dve časti. Prvá, vo výške 50 tisíc eur, bude riešiť aktuálne podlžnosti voči hráčom, zvyšných 160 tisíc eur smeruje na fungovanie klubu počas celej sezóny,“ uviedol Igor Choma, ktorého cituje tlačová správa žilinskej radnice.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Radosť hráčov Žiliny zo streleného gólu

Primátor Igor Choma sa stal novým predsedom predstavenstva. Poukázal na to, že tejto funkcie by sa v aktuálnej situácii chopil iba málokto. Klub je mestský a on je naplno pripravený urobiť všetko pre fungovanie tohto klubu. Poznamenal, že hokej nemôže padnúť na jednej malej kríze. Aj keď sa schyľovalo ku koncu, vyzerá to tak, že hokej v Žiline pôjde správnym smerom. Klub MsHK Žilina tak pravdepodobne uvidíme v slovenskej Tipsport lige aj naďalej. Je dobrou správou, že aj keď možno nie hneď, stále sa nájdu peniaze a ľudia, ktorí pomôžu športu na Slovensku.