Zápas s Francúzskom sme zvládli, ďalšie 3 body

0

Reklama/advertisment:

KODAŇ – Slovenskí reprezentanti zvládli dnešný zápas proti Francúzom. Po výhre 3:1 si pripisujú do tabuľky skupiny A dôležité tri body. Na svojom konte ich doposiaľ majú sedem.

Reklama/advertisment:

Slováci sa od začiatku zápasu snažili kontrolovať zápas. Aj napriek niekoľkým nepríjemnostiam pre slovenských hráčov a šanciam Francúzov si naši reprezentanti dokázali postrážiť víťazstvo a získať plný bodový zisk. V konečnom dôsledku môžeme hovoriť o zaslúženom víťazstve. Napovedá tomu aj pomer striel na bránu. Zatiaľ čo Francúzsko ohrozilo bránu Čiliaka štrnástimi strelami, Slováci na bránu Hardyho vystrelili presne dvojnásobne viac striel, teda dvadsaťštyri.

Radosť Slovákov po 1. góle

Skóre otváral Dávid Bondra, ktorý v 6. minúte po asistenciach Buca a Svitanu poslal Slovensko do vedenia 1:0. Skóre sa do prestávky nemenilo a tak sme šli do 2. tretiny s najtesnejším náskokom. Tú sme rovnako ako 1. tretinu otvorili pomerne rýchlym gólom, ba tento bol ešte rýchlejší. Prišiel už v 3. minúte a strelil ho Dávid Buc, ktorý si zároveň pripísal druhý bod. V 14. minúte 2. tretiny korigoval na 2:1 Francúz Valentin Claireaux. Zverenci trénera Craiga Ramseyho kontrolovali priebeh zápasu a dali si pozor aj na vylúčenia. Za celý zápas sa nechali vylúčiť iba dvakrát, z toho raz tesne pred koncom za stavu 2:1. Francúzi odvolali brankára a hrali tak presilovku o dvoch hráčov. Tento tlak sme však ustáli a Čajkovský navyše skóroval do prázdnej bránky, čím potvrdil víťazstvo Slovenska. Na tento gól asistoval Buc, ktorý si na svoje konto pripisuje skvelé 3 body za gól a 2 asistencie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Slováci po víťaznom zápase s Francúzskom

Slovensko sa tak nachádza na priebežnej 4. priečke. Zo štyroch zápasov sme si na konto pripísali sedem bodov za dve výhry proti Rakúsku a Francúzsku a jednu prehru po predĺžení s Českom. Zo zápasu so Švajčiarmi sme si neodniesli žiaden bod (viac čítaj TU). Najbližšie našich reprezentantov čaká zápas v sobotu doobeda o 12:15 proti silným a favorizovaným Švédom.