Výsledky žrebu skupín kvalifikácie na EURO 2020 sú známe

0

Reklama/advertisment:

DUBLIN – Nedeľňajší žreb v írskom Dubline prezradil účastníkov skupín kvalifikácie na Majstrovstvá Európy v roku 2020. Slovensko sa ocitlo v skupine E, v ktorej sa stretne s vicemajstrami sveta, či susednými Maďarmi.

Reklama/advertisment:

Zloženie skupín kvalifikácie o postup na EURO 2020 je známe. Slováci sa ocitli v skupine E, ktorej súčasťou sú aj vicemajstri sveta z Chorvátska. Zaujímavým a mimoriadne atraktívnym súperom pre fanúšikov, či samotných slovenských reprezentantov, bude tiež susedné Maďarsko, ktoré bolo vylosované zo štvrtého koša. Slovensko si za svoje výsledky a umiestnenie v Lige národov vyslúžilo miesto v treťom koši. Z druhého koša dopĺňa skupinu E Wales, z piateho koša Azerbajdžan. Kvalifikácia odštartuje 21. marca 2019, posledným hracím dňom bude 19. november 2019.

Posledným súperom Slovenska zo skupiny E bol Wales na ME 2016 vo Francúzsku, naši reprezentanti tento zápas prehrali 1:2

Naši reprezentanti  budú bojovať o postup na prestížny turnaj EURO 2020, ktorý sa bude odohrávať prvýkrát v 60-ročnej histórii tejto súťaže na celom kontinente. Hostiteľských miest je až dvanásť. Finále ale aj semifinále sa odohrajú na Wembley Stadium v Londýne. Súčasťou EURA 2020 budú tiež mestá Baku, Mníchov, Rím, Petrohrad, Amsterdam, Bilbao, Bukurešť, Kodaň, Dublin, Glasgow, či hlavné mesto susedného Maďarska – Budapešť.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Zápas Slovenska s Maďarskom budú bezpochyby sprevádzať silné vášne a emócie nie len na trávniku, ale aj na tribúnach

Na turnaj postúpi priamo 20 krajín z desiatich vylosovaných skupín – víťazi a druhý umiestnený tím v skupine. Slovensko teda môže na turnaj postúpiť priamo iba ak bude  najhoršie na druhom mieste Skupiny E. V opačnom prípade je tu stále šanca, ktorá by však bola veľmi malá. O zvyšné 4 voľné miestenky na EURO 2020 sa totiž reprezentácie “pobijú” v 16-člennej baráži. Budú v nej krajiny, ktoré boli v kvalifikácii neúspešné, no v Lige národov vyhrali svoju skupinu, respektíve sú ďalšími v poradí tejto skupiny Ligy národov. Vzhľadom na umiestnenie našich reprezentantov v 1. skupine B-divízie Ligy Národov je však takýto scenár postupu veľmi nepravdepodobný.