VIDEO: Slovák Ján Volko vo finále 60tky najlepším európanom

0

Reklama/advertisment:

Na Halových MS v anglickom Birminghame skončil slovenský šprintér Ján Volko vo finále behu na 60 m na skvelom 6. mieste časom 6.59 s.

Vyhral Američan Coleman

Reklama/advertisment:

V novom rekorde šampionátov 6.37 zvíťazil Američan Christian Coleman pred Číňanom Su Ping-tchienom 6.42 a Američanom Ronnie Bakerom 6.44.

Volko bežal v prvej dráhe, v konkurencii najväčších svetových mien a každé umiestnenie bolo v jeho podaní vo finále obdivuhodné, nečakané a pre slovenskú atletiku v šprinte úplne výnimočné. Obrovský favorit bol svetový rekordér Američan Coleman, no stať sa mohlo všetko, aj na štarte, ktorý býval pri psychickom tlaku dosť problematický. Coleman však bežal perfektne a zvíťazil úplne jasne a iba 0,03 s zaostal za svojím svetovým halovým rekordom. Už na štarte sa dostal dopredu s reakčným časom 0,151, Volko vyrazil z blokov za 0,165, zo všetkých najpomalšie.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Volko, vlani strieborný na HME v Belehrade, zverenec Nadi Bendovej a Róberta Kresťanka v HNTN Bratislava, po dobehu povedal: “Bolo to nezabudnuteľné, úžasné, vôbec prvé pre mňa v kariére, nemôžem byť nespokojný. Dáva mi to motiváciu ďalej trénovať, pocítil som, že sa dá bojovať so svetom. Vďačím za to všetkým, ktorí mi pri tom pomohli.

 

<div style=”width: 100%; height: 0px; position: relative; padding-bottom: 56.250%;”><iframe src=”https://streamable.com/s/b7y2y/kypuee” frameborder=”0″ width=”100%” height=”100%” allowfullscreen style=”width: 100%; height: 100%; position: absolute;”></iframe></div>