Tipsport liga je už len malý krok od svojho rozšírenia o ďalšie dva kluby

0

Reklama/advertisment:

BUDAPEŠŤ – Dlho rozoberaná téma je znova otvorená a vyzerá to tak, že naša najvyššia hokejová súťaž Tisport liga bude mať o dvoch účastníkov viac. Okrem počtu tímov sa zvýši aj záujem o ligu, či rivalita, keďže ide o zahraničné kluby. DVTK Jegesmedvék Miškovec a MAC Budapešť by sme tak mohli v slovenskej súťaži vidieť už najbližšiu sezónu.

Reklama/advertisment:

Najprv sa jednalo o špekulácie, neskôr o záujme hovoril aj prezident PRO-hokeja Richard Lintner, ktorý sa vyjadril že záujem je obojstranný a má ho maďarská strana ako aj tá naša, slovenská. Aktuálne sa šéf PRO-hokeja vyjadril následovne: “Môžem prezradiť, že aktuálne prebiehajú rokovania. Ich výsledok bude známy v najbližších dňoch, najneskôr budúci týždeň,” prezradil Richard Lintner. Dané informácie a črtajúce sa zmeny môžu fanúšika športu a hokeja iba tešiť. Dočkali by sme sa zvýšenia počtu tímov, kvality zápasov a aj šírenia značky nášho hokeja a najvyššej ligy za hranice.

Radosť hráčov maďarského Miškovca

Aj keď Maďarsko nepatrí ku najznámejším hokejovým velikánom, aktuálne sa hokej v Maďarsku uberá lepším smerom, čoho dôkaz je aj poskytnutie dotácie 600 miliónov forintov na podporu maďarského hokeja. Túto dotáciu odsúhlasil svojím podpisom maďarský premiér Viktor Orbán. Schválená dotácia s nemalou čiastkou peňazí by mala putovať do športu a okrem neho aj do rôznych strategických a rozvojových aktivít. Je jasné, že z takejto sumy sa musí podporiť viac vecí a medzi podporenými projektami by mal byť aj štart dvoch maďarských klubov v slovenskej Tipsport lige. Ako je už dlhšie známe, a informovali sme Vás o tom TU, ide o DVTK Jegesmedvék Miškovec a MAC Budapešť.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Tieto kluby sa stretávali proti sebe v MOL lige (od 2017 je názov Erste liga)

Maďarská strana dokonca v niektorých prípadoch hovorí ako o hotovej veci, keďže viaceré zdroje našich južných susedov hovorili a písali o tejto situácii ako o vyriešenej a hotovej. Aktuálne je táto téma rozoberaná napríklad na portály jegkorongblog.hu. “V súvislosti s novou dohodou o slovensko – maďarskej spolupráci sa vedú zložité rokovania, ale zámer majú obe strany rovnaký a rokovania sú zatiaľ veľmi sľubné,” prezradil k danej téme maďarský web.