Slovenský futbalový reprezentant prestupuje do bulharského veľkoklubu

0

Reklama/advertisment:

SOFIA – Dvadsaťšesťnásobný bulharský šampión Levski Sofia získal posilu na brankársky post. Ide o slovenského reprezentačného brankára Martina Polačeka. Ten do Bulharska prestupuje z poľského Zaglebie Lubin. 

Reklama/advertisment:

28-ročný robustný brankár sa po vyše trojročnom pôsobení v Poľsku bude sťahovať do bulharskej najvyššej súťaže. Zo Zaglebie Lubin totiž prestupuje do známeho klubu Levski Sofia. Odchovanec Prešova prežil celú kariéru iba v troch krajinách, postupne obliekal dres Brna, Spišskej Novej Vsi, Moldavy nad Bodvou, Dunajskej Stredy, Slovana Bratislava, znova Dunajskej Stredy a od roku 2015 pôsobil v poľskom klube Zaglebie Lubin. Teraz skúsi príchuť bulharskej najvyššej súťaže. Jeho reprezentačný kolega Martin Dúbravka naopak nemení dres, v Newcastli si ho vyžiadal samotný tréner Bénitez (viac čítajte TU).

Martin Polaček na tréningu slovenskej reprezentácie

V poľskom klube nahradí Romana Procházku, ktorý prestúpil k českému majstrovi z Plzne. “Ide o stabilizovaný klub, čo mi potvrdil aj Roman, keď sme spolu volali. S Ludogorcom Razgrad a CSKA Sofia tvorí top trojku v Bulharsku. Pravidelne hrávajú Európsku ligu, ktorú som si už vyskúšal s Lubinom, takže sa teším na túto výzvu,” povedal slovenský brankár pre Korzár Prešov. Okrem svojich reprezentačných skúseností sa môže pýšiť aj s masívnou postavou. “Privítali ma a hoci ma poznali, keď ma zbadali naživo, boli prekvapení z toho, ako vyzerám. Aj bulharské médiá písali, že do Levski prichádza gigantický brankár. Mal by som byť v tíme jednotka, ale viac ukážu až ďalšie dni,” dodal majster Slovenska zo sezóny 2013/14 v drese bratislavského Slovana.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Martin Polaček (vľavo) pri oslavách titulu so Slovanom Bratislava

Levski Sofia je veľký klub s bohatou históriou, bulharskú ligu vyhral 26-krát a taktiež bulharský pohár rovnako 26-krát. Okrem toho je tento klub aj trojnásobný víťaz bulharského superpohára. V Európe sa Levski Sofia dostala najďalej do štvrťfinále Európskej ligy v rokoch 1975/76 a 2005/06. Skupinovú fázu tejto súťaže si klub zahral trikrát – 2005/06, 2009/10 a 2010/11. V Lige majstrov sa PFK prebojovalo maximálne do osemfinále a to v rokoch 1965–66, 1977–78, 1984–85 a 1993–94. Skupinovú fázu Ligy majstrov hral klub v sezóne 2006/07.