Slovan oficiálne potvrdil príchod novej českej posily

0

Reklama/advertisment:

BRATISLAVA – HC Slovan oficiálne potvrdil príchod nového hokejistu. Z Hradca Králové sa do hlavného mesta Slovenska bude sťahovať Rudolf Červený. Český hokejový útočník sa so Slovanom dohodol na ročnej zmluve. Českú najvyššiu súťaž teda vymieňa za nadnárodnú KHL.

Reklama/advertisment:

Rudolf Červený je novou posilou HC Slovan Bratislava. Aj keď sa o tomto prestupe vravelo už minulý mesiac, bratislavský klub túto skutočnosť oficiálne potvrdil až na konci júna. Červený prichádza ako najlepší strelec Hradcu Králové. Za 48 zápasov si pripísal úctihodných 38 bodov, za 21 gólov a 17 asistencí. V play-off si stihol na konto pripísať 6 bodov v 13 zápasoch, strelil 3 góly a na 3 prihrával. Vedenie HC Slovana sa s týmto českým krídelníkom dohodlo na ročnej zmluve. Ako uvádza oficálna stránka klubu, zmluva ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

Rudolf Červený strávil v Hradci Králové 5 sezón

O tomto prestupe českého hokejistu do Slovana sa stihol vyjadriť aj tréner jediného slovenského zástupcu v nadnárodnej KHL. “Rudolf Červený prichádza po vynikajúcej sezóne v Hradci Králové, góly a produktivitu od neho budeme očakávať aj v Slovane. Je dobrý korčuliar, bojovník, denno-denne na sebe tvrdo pracuje,” prezradil svoje očakávania hlavný tréner “belasých” Vladimír Országh.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Červený v drese jeho bývalého klubu IHC Písek

Rudolf Červený začal svoju kariéru v Českých Budějoviciach. Hral za tímy do 18 aj 20 rokov, štyri zápasy stihol odohrať aj za A-mužstvo. Dve sezóny, 2007/08 a 2008/09, strávil v nižšej kanadskej súťaži WHL v tíme Regine Pats. Od sezóny 2009/10 však figuroval iba v českých tímoch a českej reprezentácii. Postupne obliekal dresy klubov České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, znova České Budějovice, Mladá Boleslav a od sezóny 2013/14 bol hráčom Hradca Králové. V tomto klube tak odohral 5 sezón.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokJurčo odsunutý na druhú koľaj
Ďalší článokHC Slovan s ďalšou výraznou posilou
ZDIEĽAŤ