Réway v Slovane končí, nebráni sa žiadnym ponukám

0

Reklama/advertisment:

BRATISLAVA – HC Slovan Bratislava sa chystá na novú sezónu, pred ktorou nastalo v klube veľa zmien, či už vo vedení alebo hráčskych. Zo Slovana sa bude sťahovať viac hráčov, medzi ktorých patrí aj slovenský hokejista Martin Réway.

Reklama/advertisment:

Slovenský hokejový útočník Martin Réway sa bude musieť rozlúčiť s Bratislavou, ktorú čaká mnoho zmien. Okrem príchodu nového trénera Vlada Országha sa mení aj kostra mužstva a hráči (viac čítajte TU). Z Martina Réwaya sa stal voľný hráč, Slovan s ním už nepočíta. Réway sa však pre hokejportal.net vyjadril jasne: “Viem, že som nemal dobrú sezónu. Budem sa snažiť presadiť niekde inde a presvedčiť ich, že urobili chybu.” Je jasné, že ten istý hráč, ktorý mal šancu zviditeľniť sa vo svete a hrať prestížne ligy ako napríklad NHL, bude teraz voľným hráčom, ktorý bude zvažovať rôzne ponuky. To potvrdil aj svojimi ďalšími slovami o prípadných ponukách zo slovenskej najvyššej súťaže:  “Vôbec sa tomu nebránim,“ prezradil skromne.

Martin Réway v drese kanadského Montrealu

Viacero fanúšikov bolo názoru, že Martin sa do Európy vracať nemá. Svoju kariéru mal rozbehnutú naozaj skvele a mnohí sa obávali, že príchod do Európy ho len posunie dole. Začiatky v Slovane mal dobré, no v konečnom zúčtovaní si po sezóne pripísal jeden gól a štyri asistencie za osemnásť duelov. Tu sa začali vynárať znova pochyby a reči o tom, že jeho prestup bol zlý krok. “V ten moment som sa tak jednoducho rozhodol. Cítil som vtedy, že to bude najlepšie, čo môžem urobiť. Zo začiatku sa mi po návrate na európsky ľad darilo, cítil som sa hneď lepšie. Samozrejme, pomohli mi aj chalani, ktorí ma dobre prijali. Mal som to teda ľahšie. Žiaľ, neskôr to už nebolo podľa mojich predstáv. Výsledky tímové ani moje osobné neboli dobré. Aj preto bola celá sezóna hodnotená viac negatívne,“ prezradil pražský rodák.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Réway v drese reprezentácie Slovenska

Svoje ciele má jasné, chce byť súčasťou klubu, ktorý má záujem o vyhrávanie zápasov, taktiež chce byť vyťažovaným hráčom a na ľade stráviť čo najviac času, čo potvrdil nasledovnými slovami: “Plný počet zápasov a ideálne bez zranenia. Verím, že po dobrej letnej príprave sa mi to podarí. K výkonom potrebujem radosť z hry a sebavedomie. Chcel by som ísť do tímu, ktorý chce vyhrávať. Verím, že sa to podarí,“ želá si 23-ročný slovenský útočník.