Rastislav Staňa pozná slovenské brankárske slabiny!

0

Reklama/advertisment:

DENVER – Bývalý slovenský reprezentačný hokejový brankár Rastislav Staňa si prešiel školením trénerov brankárov. Absolvoval ho v americkom hlavnom meste federálneho štátu Colorado, v Denveri. Okrem dobrých skúseností si z neho zobral aj názory a pohľady iných trénerov na slovenských brankárov a ich slabiny.

Reklama/advertisment:

Brankár so skúsenosťami z rôznych zahraničných hokejových súťaží, ako aj z najprestížnejšej NHL, sa vyjadril pre portál hokej.sk nasledovne: “Bol to medzinárodný seminár trénerov brankárov zo šestnástich krajín. Každá federácia pomenovala svoje problémy a navzájom sme si radili, ako ich vyriešiť. Nadobudol sme nové kontakty, skúsenosti a informácie,“ prezradil slovenský bývalý brankár. Rastislav Staňa by patril nepochybne k silným trénerov brankárov, skúseností a úspechov ma na rozdávanie.

Rastislav Staňa spolu s Janom Lašákom so zlatými medailami z roku 2002

Majster sveta z roku 2002 a držiteľ bronzovej medaile z roku 2003 povedal aj niečo o slabinách slovenských brankárov. Prezradil, že najdôležitejšia je komunikácia. “Tá je kľúčová a potrebujeme pracovať na budovaní dôvery medzi hráčom a trénerom. Práve v tomto na Slovensku zaostávame. Keď som sa bavil s trénermi z Fínska či Švédska, tak mi vraveli, že slabinou mladých brankárov zo Slovenska je práve komunikácia s trénermi brankárov. Doma ich to jednoducho neučíme, alebo iba veľmi málo.”

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Staňa sa teší z titulu v Košiciach

Rastislav Staňa si zachytal viaceré súťaže. Vo švédsku obliekal dres Södertälje SK,  Malmö Redhawks, Linköping HC, v Rusku si zachytal za Severstaľ Čerepovec a dve sezóny strávil u velikána CSKA Moskva. V sezóne 2013/14 prišiel do slovenských Košíc, s ktorými aj oslavoval titul. Sezónu ukončil v českej Sparte Praha v sezóne 2014/15.