O Tipsport ligu je záujem aj v zahraničí

0

Reklama/advertisment:

BRATISLAVA –  Tipsport liga sa môže nabudúcim rokom rozrásť. Ide o dva maďarské kluby, ktoré majú o Tipsport ligu záujem. Sú to MAC Budapešť a DVTK Jegesmedvék Miškovec. Už najbližšiu sezónu, od septembra, tak môžeme byť svedkami zaujímavých derby zápasov medzi slovenskými a maďarskými tímami.

Reklama/advertisment:

DVTK Jegesmedvék Miškovec a MAC Budapešť môžu byť skvelou príležitosťou na rozšírenie súťaže, ako aj na jej zatraktívnenie. Derby zápasy medzi slovenskými a maďarskými tímami budú veľkým lákadlom pre divákov, ako aj televízne stanice, ktoré vysielajú zápasy hokejovej ligy. Ďalšia výhoda je fakt, že sa zvýši počet mužstiev a tým pádom aj počet zápasov. O tom, že by mali zápasy s týmito mužstvami špeciálny náboj, niet pochybností.

Majstrovské oslavy hráčov DVTK Miškovec

Bližšie ku dohode so SZĽH majú zástupcovia Miškovcu. Stačí už len dohodnúť posledné detaily a taktiež doviesť do správneho konca aj dohodu s riadiacou organizáciou ligy Pro-Hokej. Budapešť ma záujem o slovenskú najvyššiu súťaž taktiež a podľa vyjadrení šéfa Pro-Hokeja Richarda Lintnera je záujem aj z opačnej strany. “V tejto chvíli môžem len povedať, že so zahraničnými tímami rokujeme a počas mája túto otázku musíme vyriešiť,” povedal Lintner pre sobotné vydanie denníka Šport.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Hráči MAC Budapešť

Slovenská najvyššia hokejová súťaž sa iba pred pár dňami skončila a už sú tu nové informácie, že od najbližšej sezóny sa zmení jej štruktúra. Ako sme Vás už informovali (TU!), majstrovský titul ročníka 2017/2018 putuje pod Urpín do Banskej Bystrice. Ak nerátame Slovensko U20, ďalší rok si už aj práve “barani” pravdepodobne zahrajú proti jedenástim tímom a nie deviatim, ako tomu bolo doteraz. Tabuľku tvorilo 10 mužstiev a samozrejme 11. tím slovenských reprezentantov do 20 rokov, ktorí ale odohrali iba 20 zápasov. V slovenskej súťaži tak už nemusia byť iba slovenské mužstvá.

Viac zaujímavostí a informácií o športe nájdete TU!