MsHK Žilina pred bránami konca

0

Reklama/advertisment:

ŽILINA – Hokejový klub v Žiline je v problémoch. Klub MsHK Žilina trápia finančné problémy, ktoré brzdia tím v štarte do novej sezóny. Aktuálne je veľmi blízko tá najhoršia a najnepríjemnejšia varianta – koniec typického slovenského klubu v našej najvyššej hokejovej súťaži.

Reklama/advertisment:

V Žiline to vrie, najmä medzi fanúšikmi hokeja. Tí sú totiž v neistote, ich mestský klub  nemusí odštartovať novú sezónu 2018/19. Pravdepodobne sa tak aj naozaj stane. problémy začali už na začiatku roka, pokračovali a dnes stále pretrvávajú. Ako sme vás už informovali TU, klub nemal istý štart a nezačal ani prípravu na novú sezónu. Ku všetkému sa vyjadroval aj generálny riaditeľ Pro-hokej, Richard Lintner. MsHK Žilina má na vyriešenie mnohých problémov už len pár dní, situácia je tak napätá. Vyjadrenie klubu prišlo aj na sociálnu sieť.

Fanúšikovia Žiliny

“Hokej v patovej situácii. Predstavenstvo nebolo vo funkcii ani mesiac, po dnešnom stretnutí na MÚ rezignovalo. Mesto v rozpočte s financiami na hokej nepočíta. Zrejme sa blíži koniec. Peter Durmis: Napriek tomu, že hokejový tím je 100% mestskou organizáciou, nenašlo vedenie pre nás ani euro. Za tie tri týždne sme dokázali urobiť akurát tak audit. Výška pohľadávok, ktoré som prezentoval na včerajšom MZ sa dnes potvrdila. Klub je v zlej kondícií a osobne nevidím riešenie. Necítime dôveru, neexistuje dialóg, preto sme končíme,” napísal admin facebookovej stránky tohto klubu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Hráči MsHK Žilina sa držia za ramená

Posledná nádej žilinského hokeja je podpis zmlúv s hráčmi a vypracovanie splátkového kalendára uznaných záväzkov. Veritelia budú ochotní pristúpiť na splátky v prípade, že budú vidieť záujem zadotovať dlh v MsHK Žilina. Klub sa v prípade jej získania pokúsi zostať v extralige, hru však postaví na vlastných odchovancoch a nie drahých legionároch tak, ako tomu bolo v uplynulej sezóne,” píše portál zilinak.sk. Vyjadril sa aj spomenutý Peter Durmis, predseda predstavenstva MsHK Žilina: „Dôvodom je fakt, že pred stavom nezatváram oči a nebudem sa hrať na supermanažéra, ktorý má zázračné riešenie. Žiadne podľa mňa neexistuje a preto by som odstúpil, aby som uvoľnil miesto niekomu inému,” povedal pre zilinak.sk.