Miškovec ide do slovenskej ligy s vysokými ambíciami

0

Reklama/advertisment:

MIŠKOVEC – Slovenskú Tisport ligu si zahrajú od najbližšej sezóny aj dva kluby, ktoré v nej doteraz nikdy nehrali. Párkrát sa s tímami zo Slovenska stretli, v lige to však bude o inom. Ide o dva maďarské kluby – DVTK Jegesmedvék Miškovec a MAC Budapešť. Prvý menovaný ma väčšie ambície.

Reklama/advertisment:

Oba kluby u nás uvidíme už od najbližšej sezóny (viac čítajte TU). V Miškovci sú s presunom tímu z maďarskej do slovenskej najvyššej súťaže spokojní. Fanúšikovia aj hráči sa tak môžu tešiť na celkom inú súťaž a nových súperov. „Je to veľmi vzácny počin pre maďarský hokej aj náš klub. Sme už na úrovni, na ktorej môžeme konkurovať klubom slovenskej ligy. Tri roky sme na tom pracovali, aby sa tento krok stal skutočnosťou,“ pochválil sa šéf klubu István Egri pre sport.sk. Ten zároveň prezradil, že rozpočet sa pohybuje na úrovni dvoch, až dva a pol milióna eur, čo je najvyšší rozpočet slovenskej ligy.

Miškovec v súboji Vyšehradského pohára podľahol Nitre

Na Slovensko klub ide hrať s vysokými ambíciami. Kvalitu ukázal už v minulosti, svojimi výkonmi v zápasoch Vyšehradského pohára. To potvrdil aj samotný Egri, ktorý prezradil aj jasný cieľ: „Nechcem znieť namyslene, ale už počas Vyšehradského pohára sme ukázali, že dokážeme hrať na vyššej úrovni. Slovenskú ligu chceme vyhrať! V Maďarsku hokej napreduje. Dostal sa medzi top šesť športov v krajine a radi by sme to potvrdili výkonmi na Slovensku.“ Egri tiež súhlasí so slovami Lintnera, že do súťaže by mohli pribudnúť aj ďalšie kluby, napríklad z Poľska. Slovenskú ligu obdivuje, a prišli sa do nej čo najviac naučiť. „Slovenská liga je silnejšia a kvalitnejšia ako Erste liga,“ jasne dodal.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

DVTK Miškovec sa stretol aj s HKM Zvolen

Miškovec je úspešný klub, ktorý má dobre meno aj v maďarskej Erste lige. Súťaž dokázal vyhrať trikrát, a to dokonca po sebe. Ide o sezóny 2014/15, 2015/16 a 2016/17. Blízko pokorenia celej ligy boli aj poslednú sezónu 2017/18, dostali sa hladko až do finále. Tam však prehrali 4:1 na zápasy, práve s druhým účastníkom slovenskej ligy, s MAC Budapešť.