Martin Fehérváry putuje ku víťazovi Stanley cupu

0

Reklama/advertisment:

WASHINGTON – Slovenský hokejový reprezentant Martin Fehérváry má dôvod na oslavy. Zo 46. miesta si ho totiž v drafte NHLvybal aktuálny majster tejto súťaže, Washington Capitals.

Reklama/advertisment:

Martin Fehérváry práve zaznamenáva dôležitý krok vo svojej hokejovej kariére. V druhom kole draftu NHL si ho zo 46. miesta vybral Washington Capitals. Táto výborná správa je o to špeciálnejšia, že práve Washington, na čele s ruskou hviezdou Alexandrom Ovečkinom, je tohtoročný víťaz Stanley cupu. “Ó môj bože. Momentálne je naozaj náročné vyjadriť moje pocity. Som veľmi šťastný, že si ma vybrali. Sú aktuálnym víťazom Stanleyho pohára, myslím si, že momentálne nie je v NHL lepšia organizácia,” povedal talentovaný slovenský zadák.

Martin Fehérváry v drese švédskeho druholigového IK Oskarshamn

Pri rozhovoroch so zahraničnými médiami doslova sršal nadšením a radosťou. Povedal im tiež niečo o svojej hre. “Snažím sa hrať dobre v ofenzíve aj defenzíve, byť často na ľade, hrať oslabenia. Tiež chcem pomáhať spoluhráčom a tímu najviac, ako môžem. Mojou najsilnejšou stránkou je nepochybne korčuľovanie,” prezradil mládežnícky slovenský reprezentant, ktorý sa už však predstavil aj v mužskej reprezentácii na MS 2018 v Dánsku.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Bratislavský rodák si skúsil aj najvyššiu švédsku súťaž – na hosťovaní v drese HV 71.

Fehérváry len tento rok podpísal novú zmluvu v najvyššej švédskej súťaži (viac sa dočítate TU). Získal ho známy tím HV71. Dlho sa tam však nezdržal, pretože prišla skvelá príležitosť, ktorú využil. Slovenský obranca je bývalým hráčom švédskeho druholigového IK Oskarshamn. V tomto klube dokopy odohral 50 zápasov a pripísal si 10 bodov za dva góly a osem asistencií. V HV71 si skúsil najvyššiu švédsku ligu, počas hosťovania v ňom dohral jeden zápas. Ostatnú kariéru strávil v mládežníckych tímoch Malmö Redhawks, odštartoval ju v HK Ružinov Bratislava.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokČeský reprezentant prestupuje do Košíc
Ďalší článokMsHK Žilina pred bránami konca
ZDIEĽAŤ