Marek Hamšík vyhlásený za druhého najlepšieho hráča na svojom poste

0

Reklama/advertisment:

NEAPOL – Marek Hamšík je svetovo uznávaný hráč, ktorý sa dostal do povedomia ľudí nie len na Slovensku, ale aj na celom svete už ako pomerne mladý futbalista. Dnes je kapitánom, či miláčikom tribún v talianskom SSC Neapol a v reprezentácii Slovenska. Marek je tiež pravidelným výhercom futbalových a športových cien a to sa odzrkadlilo aj na nových výsledkoch výskumnej skupiny CIES Football Observatory. Táto výskumná skupina je súčasťou Medzinárodného centra pre športové štúdie (CIES). Vyhral 2. miesto svojho postu.

Nechal za sebou veľké mená…

Reklama/advertisment:

Táto analýza platí pre posledné tri mesiace vo všetkých piatich najvyšších ligách na svete (Španielsko, Anglicko, Nemecko, Taliansko, Francúzsko) a hodnotí sa šesť faktorov: precíznosť, distribúcia, schopnosť regenerácie, vzatie zodpovednosti na seba, vytváranie šancí/streľba. Z vyššie spomenutých líg teda Hamšík nechal za sebou mená veľkého kalibru. Marekovu precíznosť, cit pre prihrávku, skvelé čítanie hry, ale aj gólový čuch alebo myslenie si teda všimli aj výskumníci a analytici a nám neostáva nič iné, len sa z toho tešiť. Na jeho pozícii je pred ním iba Christian Eriksen z Tottenhamu Hotspur.

Ostatné posty boli vyhlásené tiež. Najlepší brankár je podla spomenutých analytikov Hugo Lloris z Tottenhamu, najlepší stredný obranca Kalidou Koulibaly hrajúci za Hamšíkov SSC Neapol, krajný obranca Mário Rui taktiež z SSC Neapol, defenzívny stredopoliar Toni Kroos z Realu Madrid, najlepším krídelníkom je argentínska hviezda Lionel Messi a za najlepšieho útočníka považujú C. Ronalda. Poslední dvaja menovaní nie sú asi pre nikoho prekvapením.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: