Majstrovstvá odštartovali, už zajtra súboj s Českom

0

Reklama/advertisment:

KODAŇ 4.5.2018 – Už dnes odštartovali 82. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa konajú v dánskych mestách Kodaň a Herning. Reprezentácia Slovenska si odbije premiéru už v sobotu, kedy sa naši hráči predstavia večer od 20:15 proti výberu českých susedov.

Reklama/advertisment:

Slovenská reprezentácia pozná svoj rozpis zápasov v skupine A. Svoj prvý zápas si hráči s dvojkrížom na hrudi odohrajú v sobotu večer, v derby zápase proti reprezentácii Českej republiky. Známa je aj naša nominácia, ktorú si môžete pozrieť tu. Do brány sa postaví Marek Čiliak, ktorý je po získaní titulu českej najvyššej súťaže s Kometou Brno určite pozitívne naladený. “Už skôr som vedel, že budem v bránke. Ja som rád, keď to viem dopredu. Mám tam spoluhráčov, bol som s nimi aj včera. Teším sa na ten zápas,” vyjadril sa v piatok Marek Čiliak.

Marek Čiliak v drese Brna

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Otvárací zápas turnaja, ktorý sa hral v Kodani na štadióne Royal Aréna, sa niesol jasne v réžii ruských hokejistov. Rusko odštartovalo prestížny turnaj zápasom proti Francúzsku. Po tretinách 3:0, 1:0 a 3:0 Rusi deklasovali pred 6453 divákmi svojho súpera 7:0. Prvý zápas sa odohral aj v skupine B. V premiére tejto skupiny proti sebe nastúpili výbery z USA a Kanady. V aréne Jyske Bank Boxen v dánskom Herningu si diváci už od začiatku prišli na svoje. 9600 ľudí sledovalo vyrovnaný súboj, v ktorom sa po tretinách 1:2, 2:1 a 1:1 z pohľadu USA muselo ísť do predĺženia. Vyrovnaný stav 4:4 nezmenilo ani predĺženie, aj keď si v ňom oba tímy zahrali presilovku štyroch hráčov proti trom. Rozhodli tak až nájazdy, v ktorých boli úspešnejší hráči z USA a tak si pripísali do tabuľky cenné dva body.