Majstrovská Trnava nezvládla zápas v Žiline

0

Reklama/advertisment:

ŽILINA – V sobotu sa pod Dubňom hral zápas 31. kola, v ktorom domáca MŠK Žilina hostila majstrovský Spartak. Hostia od začiatku nezvládali zápas podľa svojich predstáv a minuloročnému majstrovi podľahli tenisovým výsledkom 0:6.

Reklama/advertisment:

Žilinčania, ktorí sú na 4. mieste Fortuna ligy, najprv spravili “uličku slávy” pre majstrovských hráčov Trnavy, následne ňou prešiel aj domáci tréner Adrián Guľa, ktorý sa s klubom lúči. Bude totiž viesť reprezentáciu Slovenska do 21 rokov (viac čítaj TU). Následne sa začal zápas, ktorý bol od začiatku v réžii domácich “Šošonov”. Tí už v 13. minúte viedli po Káčerovom góle 1:0. Avšak už do šatní odchádzali domáci s náskokom rozdielu triedy. Najprv Mihálik v 21. minúte dával na 2:0 a už o necelé dve minúty neskôr zvyšoval na 3:0 Hancko.

Predzápasové pekné gesto Žiliny

Trnavčania sa ani cez polčas nedokázali vzoprieť tlaku Žilinčanov a pripraviť si nejakú úspešnú taktiku. Aj preto prišla znova kanonáda zo strany domácich, keďže znova dokázali streliť dva góly v rozpätí dvoch minút. V 56. minúte dával na 4:0 Mráz, v 58. minúte už na 5:0 Holúbek. Po krátkom čase nasledovalo prerušenie zápasu hlavným arbitrom Marhefkom, z dôvodu situácie v hosťovskom sektore, keďže fanúšikovia Trnavy zlomili plot a usporiadatelia spolu s políciou boli povinní situáciu riešiť. Následne boli hosťovskí fanúšikovia vyprevadení zo štadióna a tak sa dohrávalo približne 20 minút bez nich.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Fanúšikovia hostí v Žiline

Priebeh zápasu sa nemenil, naopak v 86. minúte prišla čerešnička na torte v podaní Kubíka, ktorý dal bodku za zápasom gólom na 6:0. Je zaujímavosťou že góly Žiliny strelilo 6 rozličných hráčov, ani jeden neskóroval dvakrát. Súboj 4. tímu s majstrom sledovalo 3387 divákov.