Košice takmer s hotovou súpiskou a smelými cieľmi

0

Reklama/advertisment:

KOŠICE  – HC Košice sa pripravujú na najbližšiu sezónu 2018/19. Jej štartom sa začne boj o čo najlepšie umiestnenie v základnej časti. Po nej bude nasledovať play-off, v ktorom sa naposledy Košičania pridlho neohriali. Vlaňajšiu sezónu považujú za nedostatočnú. Do novej idú so smelými plánmi. Káder je takmer hotový.

Reklama/advertisment:

Klub HC Košice je blízko uzatvorenia svojej súpisky na novú sezónu hokejovej Tipsport ligy. Posledný rok im príliš nevyšiel. Po základnej časti sa klub z východného Slovenska ohrieval na 5. mieste. V play-off však vypadol hneď v prvom kole. Banská Bystrica, ktorá sa stala aj majstrom (viac sa dočítate TU), porazila “oceliarov” 4:1 na zápasy. teraz však v klube svitá na lepšie časy. Súpiska je takmer hotová, prezident klubu Július Gang je nabitý pozitívnou energiou. Verí, že sezóna bude lepšia, ako tá posledná.

Domáci štadión Košičanov – Steel Aréna

“Prípravu sme mali presne takú, ako sme si predstavovali. Máme z toho veľmi dobrý pocit, rovnako aj tréneri. Verím, že sa to odzrkadlí na výkonoch mužstva,” povedal Július Gang pre Košice:dnes. Košický hokejový klub odohrá viac prípravných zápasov. Zahrá si aj na turnaji vo Zvolene, kde sa stretne s poľským, či dvoma rakúskymi tímami. Košice si taktiež zahrajú, a to dokonca dvakrát, proti nováčikovi Tipsport ligy – DVTK Jegesmedvék Miškovec (viac sa dočítate TU). Július Lang dodal, že klub ani nepomyslel na konfrontáciu s tímami z KHL či iných nadnárodných súťaží. Košice sa so svojím novým tímom musia sústrediť na svoj región.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Najnovšia posila klubu je Tomáš Netík, ktorý obliekal aj dres Slovana v KHL

Prezident klubu sa vyjadril aj ku kádru a konkrétne ku Ladislavovi Nagyovi.Káder je, povedal by som, že na 95 percent, hotový. Ešte musíme uzavrieť debatu s Lacom Nagyom. No a uvažujeme aj o ďalšej posile do útoku. S Lacom to azda uzavrieme predtým, ako sa mužstvo rozíde na dovolenky, aby sme vedeli, na čom sme. Verím, že sa dohodneme. Každopádne, musíme poznať odpoveď. Ak by u nás nepokračoval, máme už rozpracovaný variant, kým ho nahradíme,” dodal Lang.