Juraj Halenár nás navždy opustil

0

Reklama/advertisment:

BRATISLAVA – Slovenský futbalový hráč Juraj Halenár už nie je medzi nami. V sobotu Slovensko zaplavila veľmi smutná a zlá správa o smrti tohto futbalistu. Jeho telo sa malo nájsť vo Vrakunskom lesíku v bezvládnom stave, s podrezanými žilami. Najpravdepodobnejším scenárom je samovražda tohto futbalistu.

Reklama/advertisment:

Juraj Halenár už nie je medzi živými. Bývalý slovenský reprezentant nás opustil v sobotu 30.júna. Jeho telo sa našlo vo Vrakunskom parku v Bratislave, približne 300 metrov od podniku. Viac oficiálnych informácií ešte nie je verejných, najpravdepodobnejšia je samovražda, lekár však nevylúčil ani cudzie zavinenie. Jeho sa telo sa našlo s podrezanými žilami. Viac informácií prinesie polícia Slovenskej republiky.

Juraj Halenár bol odchovanec trnavského futbalu, začínal v klube Lokomotíva Trnava. Je tiež bývalý hráč Interu Bratislava, kam prestupoval práve z rodnej Trnavy. Za 105 zápasov si v ňom pripísal 35 gólov. V roku 2005 Halenár prestúpil ku mestskému rivalovi, do Artmedie Petržalka. S Petržalkou zažil časy najväčšej slávy, bol pri vrchole petržalského futbalu na Slovensku aj v Európe. Známy je tiež svojim hatrickom do siete škótskeho Celticu. Za 86 zápasov si v drese Petržalky pripísal 33 gólov. Slovensko reprezentoval trikrát. Celkovo je päťnásobným majstrom Slovenska, Slovenský pohár sa mu podarilo vyhrať jeden raz.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Juraj Halenár strelil tri góly škótskemu Celticu, Petržalka ho vtedy deklasovala 5:0

Po Petržalke hral aj v Slovane Bratislava, potom jeho kariéra pokračovala od roku 2015 v maďarskom Spartacus Nyíregyháza, v tento rok prestúpil aj do českého Olomouca. Vo februári 2016 sa stal hráčom druholigových Borčíc, s ktorými siahal na postup do najvyššej slovenskej súťaže. Po problémoch a obvineniach zo strany majiteľa klubu z úplatkárstva či podvodov, sa stal voľným hráčom. V auguste 2016 prišiel do Petržalky, ktorá vtedy pôsobila v 4. lige, a aj jeho zásluhou súťaž jednoznačne vyhrala a dostala sa do tretej ligy. Jeho posledným klubom bol rakúsky SV Gaflenz.

Juraj Halenár v drese slovenskej reprezentácie

Celej rodine chceme vyjadriť úprimnú sústrasť. Juraj, odpočívaj v pokoji.