Ján Laco v Sparte končí, nie je jediný

0

Reklama/advertisment:

PRAHA – Slovenský hokejový brankár Ján Laco(36) nebude pokračovať v českom tíme Sparta Praha. So Spartou sa po hlavnej časti ocitol na desiatom mieste. Hneď v predkole play-off však Sparta vypadla a to 3:0 na zápasy s Libercom, ktorý obsadil po hlavnej časti siedme miesto. Slovenský rodák po nespokojnosti klubu bude musieť meniť pôsobisko.

Reklama/advertisment:

Rodák z Liptovského Mikuláša bude meniť po sezóne dres z dôvodu nespoľahlivých výkonov. Túto informáciu priniesol už aj športový manažér Sparty Praha Michal Broš, ktorý sa vyjadril: “Ján Laco je prakticky jediný hráč, ktorého kúpa sa vedeniu Sparty nepodarila tak, ako ľudia vo vedení očakávali. Mal bilanciu jedna výhra a päť prehier a preto s určitosťou nebude nastupovať v drese Sparty aj nabudúci ročník.”

Od českého klubu sa čakalo viac a nepriaznivé výsledky na seba nenechali dlho čakať. Aj preto Janko nie je jediný hráč Sparty, ktorý sa bude z Prahy sťahovať. Hovorí sa najmä o Jurajovi Mikušovi a Marekovi Ďalogovi. Najmä druhý menovaný je nemalým prekvapením, keďže Marek predvádzal skvelé výkony v drese HC Slovan Bratislava a aj v čínskom HC Kunlun Redstar. Z Číny smerovali jeho kroky do Sparty, no aktuálne to vyzerá, že ani tu sa dlho nezdrží. Je na zozname tých, ktorí sa budú pravdepodobne porúčať preč, tak ako náš reprezentačný brankár Laco. (Presný opak zažíva Martin Fehérváry, ktorý podpísal zmluvu vo Švédsku – viac čítaj TU!)

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: