Hokejový Slovan predĺžil zmluvu s pilierom obrany

0

Reklama/advertisment:

BRATISLAVA – Jediný slovenský zástupca v nadnárodnej KHL dáva o sebe vedieť. Okrem nových prestupov do bratislavského klubu prišla na verejnosť správa o predĺžení zmluvy zo strany Michala Sersena. Ide o slovenského hokejového obrancu, bez ktorého si to v tíme “belasých” nevedia predstaviť.

Reklama/advertisment:

Michal Sersen bude hráčom Slovana aj v nasledujúcej sezóne. Po neistých časoch, kedy ešte pred pár dňami figurovalo na súpiske iba pár hráčov, tak v Slovane svitá na lepšie časy. Okrem podpisov nových hráčov HC Slovan predĺžil zmluvu s Michalom Sersenom. Ten sa dohodol s vedením Slovana na novom ročnom kontrakte. Obranné rady spolu s ním vystuží aj americký obranca Nicholaus Schaus (viac sa dočítate TU). “Michal Sersen nastupuje v Bratislave už niekoľko sezón, s určitosťou ho tak môžeme považovať za domáceho hokejistu. V zápasoch si svoje miesto zastane, pre mužstvo odvedie dobrú robotu. Je rovnako dôležitou súčasťou z pozície líderstva na ľade, ako aj v kabíne,” povedal hlavný tréner Vladimír Országh.

Michal Sersen odohral v HC Slovan už dvanásť sezón, pribudne trinásta
Svoju kariéru odštartoval v mládežníckych tímov Slovana. Od roku 2003 do 2006 hrával v kanadskej nižšej súťaži QJMHL. Od roku 2006 až do roku 2010 bol potom znova súčasťou Slovana. V sezóne 2010/11 hrával KHL za Avtomobilist Jekaterinburg. Nasledujúcu sezónu potom strávil v drese českej Sparty Praha. V roku 2012/13 strávil v HC Lev Praha, odkiaľ v sezóne 2012/13 znova prišiel do Slovana. Tridsaťdvaročný Sersen strávil v Slovane posledných 6 sezón. 12 zápasov odohral aj za Banskú Bystricu, keď už KHL neprebiehala, pomohol jej v play-off Tipsport ligy.
Sersen v drese Sparty Praha
Viac zaujímavostí a informácií o športe nájdete TU!