HC Slovan v staronových problémoch, dlhy sa kopia

0

Reklama/advertisment:

BRATISLAVA – Jediný slovenský zástupca v Kontinentálnej hokejovej lige má veľké problémy, a to ani nezačala sezóna. Dlhy klubu nestagnujú, ale rastú, a z pokojných riešení v minulosti sa stáva kauza o súdnom pojednávaní. Taký veľký dlh totiž bratislavský klub ešte nikdy nemal.

Reklama/advertisment:

Okrem dlhov v klube ohľadom hráčov, má Slovan veľké problémy s prenájmom štadióna. Bratislavský klub aktuálne dlhuje takmer 800 000 eur za prenájom Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) Bratislavy je prevádzkovateľ tohto štadióna a tak sa rozhodla konať – peniaze vyžaduje súdnou cestou. HC Slovan bol na tom však ešte horšie. Na začiatku kalendárneho roka dlhoval vyše milióna, vo februári však klub splatil 500 000 eur.

Hráči Slovana pri oslave s divákmi po víťaznom zápase

K tejto nepríjemnej téme sa vyjadril aj primátor hlavného mesta Slovenska. “Je to prvýkrát, čo Slovan dlhuje tak veľa a tak dlho. To sa doteraz nestalo. To je takmer 800.000 eur. To sú financie, ktoré sú schopné položiť našu organizáciu na kolená a prinútiť ju ísť do platobnej neschopnosti. Budeme musieť veľmi tvrdo so Slovanom hovoriť,” prezradil Ivo Nesrovnal. Oficiálne sa vyjadril aj samotný klub: “Pokiaľ ide o exaktnú výšku dlhu, tá je vo výške 585.000 eur (istiny). Zvyšnú sumu HC Slovan právne rozporuje vzhľadom na nesprávne určenú a uplatňovanú výšku úrokov z omeškania.”

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Patrik Ziman, ktorý sa neúspešne usiloval o koniec Oldřicha Štefla v klube, dnes v ňom nie je on.

HC Slovan Bratislava je nepekne známy aj svojimi finančnými problémami v nadnárodnej súťaži. Pred každou sezónou sa šepká o dlhoch, nevyplatených mzdách a dlžnostiach voči hráčom, či neschopnosti nakúpiť dostatok nových posíl a postaviť vhodný tím na čas. Inak tomu nie je bohužiaľ ani tento rok. Aj napriek novému generálnemu partnerovi veľmi zvučného a známeho mena (viac čítajte TU), problémy neutíchajú. Verme však, že Slovan bude reprezentovať našu krajinu v KHL aj naďalej, svoje dlhy vyplatí a sezónu odštartuje bez vážnych problémov.