HC Slovan si pripísal ďalšiu prehru a negatívny rekord

0

Reklama/advertisment:

BRATISLAVA – HC Slovan Bratislava si v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) neporadil s tímom AK Bars Kazaň a podľahol mu 1:2. “Belasí” touto prehrou natiahli sériu bez víťazstva už na 9 zápasov, čo sa im od ich vstupu do KHL ešte nikdy nestalo.

Reklama/advertisment:

Jediný slovenský účastník KHL nestačil v domácom prostredí na obhajcu Gagarinovho pohára. “Belasí” sa síce prezentovali zlepšenou hrou od posledného domáceho zápasu s Ufou (2:5), s Kazaňou však prehrali 1:2. Slovan sa tak prepadol na predposledné miesto tabuľky západnej konferencie. Na svojom konte má 23 bodov za 38 zápasov. Klub z hlavného mesta Slovenska stráca na play-off už 12 bodov. Horšie je na tom iba Dynamo Minsk, ktoré má 22 bodov, no má dva zápasy k dobru.

Rovnakým výsledkom 2:1 pre Kazaň skončil aj posledný vzájomný zápas 13. novembra (FOTO: TASR, Sport.sk)

Zverenci Vladimíra Országha vstúpili do zápasu s odhodlaním prerušiť čiernu sériu prehier a zastaviť ju na čísle 8. Už v 7. minúte ich však zmrazil Justin Azevedo, ktorý po asistencii Jiřího Sekáča poslal Kazaň do vedenia. Slovan sa snažil vyrovnať, no na gól sa hráči v belasých dresoch nadreli. Radosť z gólu napokon prišla, keď sa tesne po polovici zápasu v 14. minúte 2. tretiny presadil Patrik Lamper. To však bolo zo strany domácich všetko. Hneď v 2. minúte 3. tretiny využil presilovú hru hostí Albert Yarulin. Slovan už nenašiel recept na brankára Garipova a do tabuľky západnej konferencie si deviatykrát po sebe nepripísal ani bod.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Jediný strelec Slovana v zápase Patrik Lamper (FOTO: Facebook – Patrik Lamper)

Domácich môžu mrzieť najmä nepremenené presilové hry. Hráči s orlom na hrudi hrali za zápas v početnej výhode päťkrát, no ani raz nedokázali presilovú hru využiť. Z Bratislavy si teda odniesli 2 body hráči Kazane, ktorí potešili skupinu fanúšikov v sektore hostí. Zápas sledovalo 7076 divákov. AK Bars Kazaň sa s 57-mimi bodmi vyhrieva na tretej priečke východnej konferencie a na prvý Jekaterinburg stráca iba 2 body. Verme, že aj slovenský zástupca si nájde svoju stratenú fazónu a dostane sa z dna tabuľky.