HC Slovan s ďalšou výraznou posilou

0

Reklama/advertisment:

BRATISLAVA – HC Slovan v krátkom časovom horizonte predstavuje viacerych hráčov. Po oficiálnom potvrdení prestupu Rudolfa Červeného z Hradca Králové či Lukáša Kloka z Vítkovíc prichádza ďalšia dobrá správa pre fanúšikov Slovana. Bratislavský klub totiž podpísal zmluvu s americkým hokejovým obrancom Nicholasom Schausom. Američan má bohaté hokejové skúsenosti, posledný rok strávil v KHL.

Reklama/advertisment:

Ako sme Vás už informovali TU, Slovan sa posilnil o Rudolfa Červeného. Teraz do Slovana Bratislava prichádza americký hokejista Nicholas Schaus. Tridsaťjedenročný zadák vystuží zadné rady “belasých”. Fanúšikov teší aj ďalší fakt, že s klubom podpísal zmluvu Michal Sersen. Obrana sa tak začína formovať. “Po rozhodnutí Nicka Eberta upísať sa švédskemu Örebro, sme sa snažili do mužstva získať podobný typ obrancu. Verím, že sa nám to v osobe Nicholasa Schausa podarilo. Americký bek je dobrým korčuliarom,  dôležitým hokejistom v presilových hrách. Má kvalitnú strelu, výhodou je tiež, že je pravák,” prezradil hlavný tréner Slovana Vladimír Országh.

Nicholas Schaus odohral vo veľkoklube Metallurg Magnitogorsk 37 zápasov.

Jeho prestup je jasný dôkaz, že v bratislavskom Slovane sa konečne hýbu ľady. V júni, mesiac pred štartom prípravy, totiž klub nemal skoro žiadne nové posily. Jeho káder tvorilo málo hráčov a tlak zo strany verejnosti bol obrovský. Prestup Nicholasa Schausa je však dobrá správa, ide o skúseného obrancu. Ten začal svoju kariéru v mládežníckych ligách v Amerike. Hneď prvú oficiálnu sezónu v roku 2001/02 si pripísal za 70 zápasov 60 bodov. Až do sezóny 2012/13 pôsobil v Amerike.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Schaus v drese českého tímu Dynamo Pardubice

Od sezóny 2012/13 zmenil prostredie a vystriedal niekoľko krajín. Sezónu 2013/14 strávil v Nórsku, tú ďalšiu v Nemecku a nasledujúcu v Rakúsku, v nadnárodnej EBEL lige. V sezóne 2016/17 hral v Česku za Pardubice.  V poslednej sezóne hral KHL. V Metallurgu Magnitogorsk si za 37 zápasov pripísal 12 bodov za 3 góly a 9 asistencií. Potom prestúpil do čínskeho Kunlunu, kde si za 16 zápasov pripísal 4 body za 1 gól a 3 asistencie. Práve z tohto klubu sa tak sťahuje do hlavného mesta Slovenska.