Hamšík priznal, že jeho odchod z Talianska je možný

0

Reklama/advertisment:

NEAPOL – Špekulácie o odchode Mareka Hamšíka neutíchajú, práve naopak, možnosť odchodu priznali aj samotní Hamšíkovci. Jednalo by sa tak o odchod klubovej legendy po dlhých jedenástich rokoch.

Reklama/advertisment:

Kapitán talianskeho SSC Neapol je poslednú dobu pravidelne spájaný s odchodom z talianskeho mesta. Najprv boli rôzne možnosti v Európe, teraz je najviac skloňovanou destináciou Čína. Údajne Marekovi prišla ponuka, ktorá sa len ťažko odmieta a slovenský zadák si môže ročne prilepšiť až o 10 miliónov eur. To všetko by sa dalo označiť len za špekulácie, keby však samotný Marek Hamšík a následne aj jeho otec nepotvrdili pravdivosť týchto informácií.

Fanúšikovia Neapola prosia Mareka nápisom “Kapitán, ostaň s nami”

Marek dokázal v SSC prekonať niekoľko rekordov a získať niekoľko ocenení. Vyhlásený bol aj za druhého najlepšieho hráča svojho postu (viac čítajte TU). Ďalší veľký úspech prišiel nedávno, stal sa totiž najlepším strelcom histórie talianskeho klubu SSC Neapol. Vytúžený titul sa mu však nepodarilo získať ani raz, aj keď tomu nebolo ďaleko, hlavne túto sezónu. “Verili sme, že v tomto roku by sme mohli konečne získať scudetto. Som sklamaný, že nám opäť titul ušiel. Mrzí ma to kvôli našim skvelým fanúšikom, ktorí by si tento triumf zaslúžili. Ďakujem im za veľkú podporu. Tomuto cieľu som roky venoval všetky svoje sily. Možno teraz prichádza obdobie, keď sa naše cesty rozídu. Rád by som skúsil ešte niečo nové,” povedal pre denník Pravda rodák z Banskej Bystrice.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Radosť Mareka zo streleného gólu

Marekov otec sa vyjadril následovne: “Ich záujem je vážny, ale rokovania nie sú jednoduché. Lanária ho už tri roky, lenže Marek ponuky odmietal, sústreďoval sa na zisk scudetta s Neapolom, čo sa však opäť nepodarilo. Problém je teraz najmä v tom, že v Číne nie je momentálne hlavné prestupové obdobie, to nastane až v zime. Prvou otázkou je teda fakt, kedy by mohol do Číny odísť. Kluby majú rôzne predstavy. V Ázii naplno beží sezóna a v čínskych tímoch majú limity na počty legionárov v kádri. Ďalšia vec je, že Marek má v Neapole ešte tri roky zmluvu, takže teraz je to všetko v rukách manažérov a jeho zamestnávateľa. Momentálne to vidím na 60:40 v prospech jeho odchodu do Číny.”

Viac zaujímavostí a informácií o športe nájdete TU!