Dnes od 16:15 proti útočným Rusom s najlepšou obranou v našej skupine

0

Reklama/advertisment:

KODAŇ – Už dnes od 16:15 nastúpia zverenci Craiga Ramseyho na predposledný zápas skupiny. Súpermi budú reprezentanti Ruska, ktorí za 5 zápasov dokázali streliť úctihodných 27 gólov a inkasovali len 7, čo vytvára priemer 1,4 inkasovaného gólu na zápas.

Reklama/advertisment:

Rusi sú poslední víťazi Olympiády konajúcej sa v Pjongčangu. Paradoxne Slováci boli jediní premožitelia ruského výberu. V skupine ich dokázali poraziť po skvelom a disciplinovanom výkone 3:2. “Myslím si, že to bude iný duel ako na olympiáde. Asi nám budú chcieť vrátiť prehru z Kórejskej republiky. Na svetovom šampionáte majú podľa mňa aj lepší tím ako mali v Pjongčangu,” hovorí útočník Martin Bakoš.

Nagy a Jurčo sa tešia z vyrovnávajúceho gólu proti švédsku

Slováci v poslednom zápase dokázali “uchmatnúť” bod favorizovaným Švédom, ktorí boli až do zápasu s hráčmi Slovenska jediný tím, ktorý nestratil ani jeden bod. Slováci však dokázali uhrať s favoritom na celkové prvenstvo vyrovnanú partiu (viac čítaj TU), pričom dokonca vyhrávali. Potom prišli tri góly Švédov, no ani to Slovákov nezlomilo a skóre vyrovnali. Švédsko rozhodlo o svojom víťazstve až v predĺžení.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Mladý obranca Fehérváry v zápase proti Švédom

Náš jediný konkurent o štvrťfinále Švajčiarsko v nedeľu nestačil na Švédsko a prehral 3:5. Posledný zápas Švajčiarov je na programe v utorok, ich súpermi budú reprezentanti Francúzska. Slovenských reprezentantov čakajú ešte dva zápasy, po Rusoch ich preveria Bielorusi. Verme, že Švajčiari nebudú bodovať naplno a hráči s dvojkrížom na hrudi nám urobia radosť víťazstvom a získanými bodmi v oboch zvyšných zápasoch.