Zvyky, ktoré vám zaručene pridajú na kráse

0

Reklama/advertisment:

Niekedy stačí naozaj len niečo zmeniť, na niečo si navyknúť a máte to. Ku krajšej postave, lepšie vyzerajúcej pleti, zdravým vlasom a iným cieľom vám často stačí zvyknúť si na isté činnosti a robiť ich pravidelne.

Kávový peeling

Reklama/advertisment:

Kávový peeling sa dá kúpiť v obchode, ale aj vyrobiť doma. Ak pijete kávu tak nikdy nevyhadzujte ten ,,spodok”. Tie zrniečka na spodku hrnčeka. Vyberte ich, vysušte a veľmi dobre poslúžia na výrobu domáceho peelingu. Káva je prevenciou proti celulitíde  a aj keď ju už máte, káva veľmi pomáha k jej zbaveniu sa. Domáci peeling si vyrobíte už zo spomenutej kávy, ktorá bola predtým vo vriacej vode a je už suchá. Pridajte kokosový olej a keď nemáte, môže byť aj detský alebo kuchynský.

Voda

Čistá voda z vodovou alebo minerálka je skvelá na hydratáciu pokožky  a na celkovú hydratáciu celého tela. Ak začnete piť pravidelne vodu a veľa vody tak to pocíti aj vaša pleť. Nebude sa tak vysúšať  a taktiež bude vyzerať sviežo. Okrem toho pitím vody vyplavujete z tela škodlivé toxíny.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Detox

Skúste praktizovať detox aspoň raz do roka. Výrazne to pomôže vášmu telu. Neviete si predstaviť koľko toxínov a ak sa to tak dá nazvať tak špiny, sa usádza v našom tele. Nedá sa tomu zabrániť a môžeme naše telo občas takto prečistiť. Telo zaplavené toxínmi môže byť dokonca častou príčinou vyrážok, akné alebo iných chybičiek krásy na pleti. Vyskúšajte to. Detox sa dá praktizovať pomocou špeciálneho jedálnička, alebo zakúpením si produktov (nápojov) určených na detox.

Ovocie a zelenia

Ovocie obsahuje prírodné cukry, ktoré nám dodávajú energiu. Skúste mať vždy po ruke sladké a čerstvé ovocie. Vždy keď vás chytí chuť na sladké dajte si napríklad banán, jahody alebo hrušku. Zelenina aj ovocie obsahujú veľa vitamínov, ktoré sú pre telo veľmi potrebné, pretože si ich nedokáže vyprodukovať samo. Môžete vyskúšať spraviť si návyk, že denne zjete jednu porciu čerstvého ovocia a jednu porciu zeleniny.

Nekúpať sa príliš dlho

Áno, kto by nemal rád  zime dlhé teplé kúpele s obrovskou penou. Je to síce pekné, ale teplá alebo až horúca voda veľmi vysušuje pokožku. Skúste vaše sprchovanie skrátiť na  minút a bude to hneď lepšie.

 Pohybová aktivita

Možno si ani neviete predstaviť, čo sa stane s vašim telom, keď sa pravidelne naučíte denne praktizovať nejakú pohybovú aktivitu. Nemusíte zrovna vyraziť každý deň do posilňovne, stačí ak si vytvoríte zvyk a budete sa hýbať pravidelne. Môžete robiť aj drepy alebo skákať na mieste. Taktiež tento čas na pohyb môžete vyplniť nejakým športom,no tu je už potrebné s asi nájsť viac času. Pri fyzickej aktivite sa však uvoľňuje hormón šťastia a človek sa cíti paradoxne plný energie.

Článok pokračuje na ďalšej strane…

1
2
Predchádzajúci článokZaujímavosti o Číne, ktoré vás určite prekvapia
Ďalší článokAko neochorieť v zime?
ZDIEĽAŤ