Žiarlivosť je násilie, ktorého obeťou je láska

0
pexels.com

Reklama/advertisment:

Vraví sa, že kto nežiarli, ten nemiluje, no tento mýtus má od pravdy poriadne ďaleko. Skutočná láska si nenárokuje na druhého človeka a dá mu voľnosť, rešpekt a dôveru. Žiarlivosť je jed, ktorý môže zabiť akýkoľvek vzťah. Dnes sa pozrieme, čo všetko sa môže stať, ak budeme žiarliť na ex-partnera či partnerku našej milovanej polovičky.

Všetci máme za sebou nejakú minulosť

Photo by Lucian Andrei on Unsplash

Reklama/advertisment:

Ak nie ste v prvom vážnom vzťahu, tak je logické, že máte za sebou nejakú vzťahovú minulosť. Kvôli nejakému dôvodu váš minulý vzťah nevydržal, no určite vám priniesol veľa skúseností, ktoré z vás spravili silnejšieho človeka.

Podľa expertov by sme sa však nemali priveľmi hrabať v minulosti. Kostlivcov treba nechať v skrini. Čo bolo, to bolo. Dôležité je, aby sme sa vedeli pozerať najmä dopredu. Oveľa dôležitejšia než samotná žiarlivosť, je nájsť príčinu. Preto ak žiarlite na svojho partnera, je dôležité vypátrať dôvod vášho strachu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Žiarlivosť pramení z nízkej sebadôvery

Photo by Enrico Carcasci on Unsplash

„Žiarlivosť nie je veľká láska, ale nedostatok úcty k sebe.“ andré gide

Človek, ktorý si je vedomý svojej sebahodnoty, väčšinu nemá sklony k žiarlivosti. Tá je znakom nízkeho sebavedomia, má ďaleko od skutočnej lásky. Preto treba držať tohto draka žiarlivosti na čo najkratšej reťazi. Inak nám dokáže spraviť poriadne problémy.