Ženy pozor: Toto je 7 každodenných aktivít, ktoré vám môžu spôsobiť rakovinu

0
Photo by Aiony Haust on Unsplash

Reklama/advertisment:

Rakovina sa môže týkať každého človeka. Je to ochorenie, ktoré postihuje jedného z dvoch mužov či jednu z troch žien. Určite aj vy máte v svojom okolí niekoho blízkeho, kto bojuje s touto chorobou. Nedávno sa však vedci pozreli na zaujímavú skutočnosť. Skúmali faktory, ktoré môžu spôsobiť rakovinu u nežnejšieho pohlavia. Toto je 7 každodenných aktivít, na ktoré by si mali ženy dať pozor:

#1 Pitie z plastových fliaš

Photo by Humphrey Muleba on Unsplash

Reklama/advertisment:

Aj vy máte niekedy pocit, že žijete v dobe plastovej? Ak si chcete uchovať zdravie čo najdlhšie, mali by ste sa vyhýbať plastu oblúkom. Zabudnite na plastové fľaše. Miesto nich uprednostnite tie zo skla. Sú ťažšie, no oveľa zdravšie. BPA (bisfenol A), ktorý je súčasťou plastových fliaš, môže spôsobiť rakovinu prsníkov či nádor na vaječníkoch. A to predsa nechcete riskovať.

#2 Detský púder

Mnoho žien pri zapareninách používa detský púder. Avšak používať ho v dospelosti v okolí genitálií nie je práve ten najlepší nápad. Ak ho budete používať, zvýšite si tým riziko vzniku rakoviny endometria.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#3 Parfumované sviečky

Photo by Daiga Ellaby on Unsplash

Sviečky vedia krásne dotvoriť harmóniu pohodlia, no podľa odborníkov nestoja za to riziko. Väčšina z nich totiž to obsahuje benzén a toluén, látky, ktoré sú silné karciongény.

#4 Používanie produktov s vysokým obsahom parabénov

Parabény, chemické látky, ktoré sa nachádzajú v dekoratívnej kozmetike, mydlách, šampónoch a sprchových géloch, sa dokážu cez našu pokožku dostať do organizmu. U žien môžu spôsobiť poriadnu šarapatu. Znižujú množstvo estrogénu, čo môže viesť k negatívnym zmenám v organizme. Preto sa radšej vyhnite výrobkom, ktoré majú vo svojom zložení práve parabén.

#5 Traumatická udalosť

Photo by Brooke Cagle on Unsplash