Zbytočne vás oberú o peniaze. Experti zistili, že predražené kozmetické produkty vám nezabezpečia lepšiu pleť

0
Photo by Andreas Fidler on Unsplash

Reklama/advertisment:

Možno aj vám, milé dámy, pri pohľade na premrštené ceny kozmetických výrobkov išli oči vyskočiť z jamiek. Kozmetický priemysel je jedným z najsilnejších na svete. Ročne na krásu celosvetovo utrácame miliardy eur. Dokonca aj vtedy, keď na sebe nepozorujeme žiadnu zmenu. Experti však ukázali, že celý kozmetický priemysel je jedno veľké divadlo. 

Reklama/advertisment:

Kozmetické doplnky, ktoré sľubujú mladšiu, pevnejšiu, žiariacu pleť, môžu byť stratou peňazí, tvrdí štúdia. Vedci z nadácie Nutrition Foundation zverejnili naozaj zaujímavú štúdiu, ktorá ukazuje na minimálny efekt týchto výrobkov. Môžu nám síce zlepšiť kvalitu pleti, ale efekt bude len dočasný. Akonáhle ich prestaneme používať, naša pleť sa vráti tam, kde bola. Čo máme teda robiť, aby sme mali peknú a mladistvú pleť?

Základom je vyvážená strava

Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Ak chcete mať skutočne peknú pleť, podľa vedcov musíte dbať predovšetkým na zdravú stravu. Tá je základ. Podľa odborníkov z nadácie Nutrition Foundation sa práve nekvalitná strava odzrkadlí na našej tvári. Preto zaraďte do svojho jedálnička ryby, zeleninu a ovocie a obmedzte cukor na minimum.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Viaceré reklamy chcú na nás ísť cez vedu. Presviedčajú nás, že v produktoch nájdeme zinok, jód, vitamín A, C, B2, B3 a B7, či dokonca zelený čaj, extrakt z granátového jablka, rybí olej, kolagén a koenzým Q10. Zrnko pravdy na tom síce môže byť, ale treba si uvedomiť, že mnohé produkty (áno aj tie, za ktoré ste dali 70 eur), okolo zeleného čaju ani len neleteli.