Zbytočne nimi mrháte čas. Toto je 6 neefektívnych činností, ktorých by ste sa mali zbaviť čo najskôr

0
Photo by Kevin Ku on Unsplash

Reklama/advertisment:

Niekedy toľko energie a času venujeme drobnostiam, až nám neostane priestor na veci, ktoré sú skutočne dôležité. Náš čas je však príliš vzácny, preto sa musíme naučiť eliminovať zbytočnosti, ktoré nás okrádajú o drahocenné sekundy. Mnoho vecí v našom živote robíme automaticky, i keď nie všetky majú skutočne zmysel. Ak sa chcete pohnúť z miesta, skúste si trošku “upratať” v dennom harmonograme.

Reklama/advertisment:

Podľa odborníkov tieto činnosti rozhodne nestoja za vašu pozornosť. Ak ich odstránite, ušetríte skutočne množstvo času.

#1 Postieľanie postele

… pretože zmysel života nespočíva v poriadku. Vlastne, žiadna štúdia jednoznačne nepreukázala zmysel postielania postele. Pokojne môžete vyliezť z postele bez toho, aby ste sa trápili dekorovaním vankúšov či prehozov. Svet na tom nestojí.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Photo by feliperizo.co | heart made on Unsplash

#2 Komplikované vyberanie USB kľúča

Kedysi sa vyberanie kľúča bez toho, aby ste ho odpojili bez kliknutia na príslušnú ikonku, považoval priam za smrteľný hriech. Moderné USB kľúče však nepotrebujú tento krok. Preto ak chcete ušetriť ďalší čas, smelo ho vytiahnite z notebooku. Nebojte sa, prežije to. Nič sa mu nestane.

#3 Zapnuté notifikácie

Toto je skutočný žráč času. Ak chcete pracovať, vypnite si všetky upozornenia, odbery a notifikácie. Inak sa vám ľahko môže stať, že miesto toho, aby ste pracovali na dôležitej úlohe, premárnite čas na absolútne zbytočnosti.