Za 7 dní ľahšia o 4 kilogramy. Stačí dodržať týchto 6 krokov

0
Photo by rawpixel.com from Pexels

#4 Vsaďte na HIT tréning

Reklama/advertisment:

HIT  tréning – High-Intensity Interval Training, teda intervalový tréning založený na vysokej intenzite, sa v dnešnej dobe teší veľkej obľube. Podľa viacerých odborníkov ide o efektívnu metódu cvičenia, vďaka ktorej si vybudujete svalovú hmotu a zbavíte sa nadbytočných kilogramov.  Vyskúšať metódu HIT sa naozaj oplatí. Vedci tvrdia, že je až 5-krát efektívnejšia, než “obyčajné” cvičenie.

#5 Buďte aktívni aj mimo telocvične

Reklama/advertisment:

Ak chcete schudnúť, vaša fyzická aktivita by nemal začínať a končiť za dverami fitnesscentra.  Zabudnite na výťah, choďte sa prejsť so psom, vždy, keď vám to situácia dovolí, dajte prednosť chôdzi pred autom. Aj upratovanie domácnosti či iná fyzická práca vám pomôže spáliť nadbytočné kalórie. Využite každú možnosť pre aktívny pohyb.

#6 Vyskúšajte prerušovaný pôst

Photo by Engin Akyurt from Pexels

Princíp IF/Intermittent Fasting je veľmi jednoduchý. Ide o krátkodobé hladovanie, ktoré dokáže naštartovať trávenie, naše trávenie si pri ňom oddýchne a ak vydržíte, určite sa budete cítiť zdravotne oveľa lepšie. Sú viaceré spôsoby prerušovanej hladovky. Ich princíp spočíva v tom, že si  prijímanie potravy a čiastočný pôst rozdelíte v rámci 24 hodinového cyklu. Ak sa naučíte jesť len počas určitých hodín, vyhnete sa zbytočnému maškrteniu.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment: