Za 7 dní ľahšia o 4 kilogramy. Stačí dodržať týchto 6 krokov

0
Photo by mentatdgt from Pexels

Reklama/advertisment:

Asi neexistuje človek, ktorý by sa aspoň raz netrápil nad tým, ako vyzerá. Naše vedomie je nastavené tak, že akosi nikdy nebudeme spokojní sami so sebou. To sa týka aj našej postavy. Sú však prípady, kedy je nutné schudnúť nielen z estetických, ale aj zo zdravotných dôvodov. Je známe, že rapídne chudnutie je úzko zviazané s jojo efektom. Avšak ak dodržíte zakladané pravidlá, môžete schudnúť skutočne efektívne a natrvalo.

Reklama/advertisment:

Ako uvádza portál healthline stačí, ak dodržíte týchto 6 jednoduchých krokov. Vďaka ním môžete byť za týždeň ľahší až o 4 kilogramy. Pozor, neschudnete výlučne z tuku, pretože to je absolútne nemožné za taký krátky čas. To treba mať na pamäti ešte predtým, než začnete.

#1 Menej sacharidov, veľa proteínov

Photo by rawpixel.com from Pexels

Viaceré štúdie poukazujú na úspešnosť a efektívnosť  tzv. “Low carb” diet, ktoré sú zamerané na redukciu sacharidov v strave. Ak znížite sacharidy, budete sa cítiť lepšie a váš organizmus nebude zadržiavať toľko vody. Do jedálnička si nezabudnite zariadiť dostatok proteínov a to vo forme, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Jedzte jednodruhové potraviny a vyhnite sa maškrteniu

Skúste sa viackrát do dňa kvalitne najesť a zabudnite na prázdne kalórie, ktoré sa nachádzajú v rôznych maškrtách. Podľa odborníkov je dôležité jesť najmä jedlo, ktoré je zložené výlučne z jednej potraviny. Môže to byť zelenina, alebo mäso či vajíčka. Pri výbere jedál dbajte o to, aby boli čo najmenej upravované.

#3 Zredukujte počet prijatých kalórií

Môžete to spraviť viacerými spôsobmi. Aby ste nezačali maškrtiť, je dôležité počítať si príjem kalórií, s čím vám môžu pomôcť viaceré aplikácie. Vyhnite sa maškrtám, omáčkam a rôznym lákavým dressingom, vylúčte sladké nápoje, kávu či čaj. Miesto nich pite neochutené minerálky, proteínové nápoje či nesladený čaj.