Vďaka ním nebudete mať hlboko do vrecka: Toto je 7 finančných pravidiel, ktoré sa oplatí osvojiť

0
Photo by Helloquence on Unsplash

Reklama/advertisment:

Peniaze sa minú veľmi ľahko. Ak sa nenaučíte rozumne hospodáriť s peniazmi, akákoľvek čiastka, ktorú by ste zarobili, vám nebude stačiť. Bohužiaľ v škole nás neučia, ako správne hospodáriť. Potom nám neostáva nič iné, len sa učiť na vlastných omyloch. Avšak môže to byť aj inak. Stačí, ak si osvojíte týchto 7 jednoduchých finančných pravidiel, vďaka ktorým už nebudete mať hlboko do vrecka.

#1 Nekupujte si tie najlacnejšie veci

Reklama/advertisment:

Nové topánky si nemusíte kupovať každé tri mesiace. Miesto nového páru topánok, ktoré sa vám rozpadnú už po niekoľkých týždňoch, pretože sú lacné a nekvalitné, si radšej kúpte jedny drahšie, ktoré vám vydržia viac, než len jednu sezónu. Ak sa na svoju investíciu pozriete z dlhodobého hľadiska, zistíte, že v konečnom dôsledku kúpou drahšieho a kvalitného produktu ušetríte nemalé peniaze.

Photo by Andrew Tanglao on Unsplash

#2 Stanovte si limity

Každý mesiac si určite aspoň približnú sumu, ktorú ste ochotní minúť na nákup nepotrebných vecí. Do tejto kategórie môžete zarátať knihy, návštevu kina, kaviarne či kúpu tovaru, ktorý nepotrebujete nutne k životu. Snažte sa neminúť viac, než je váš rozpočet. Debet, ktorý vznikne, sa vyrovnáva len veľmi ťažko.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#4 Kupujte to, čo treba, nie to, po čom vám piští srdce

Nepotrebujete najnovší model telefónu len preto, že ho vlastní váš kolega. Miesto toho sa uspokojte s jeho lacnejšou verziou. Telefón je nutnosť, dnes ho ku každodennému fungovaniu potrebuje každý z nás. Avšak túžba po luxuse je niečo, na čo môžete nepríjemne doplatiť.