Toxický stres v práci vás môže poriadne zasiahnuť. Takto sa s ním hravo vysporiadate

0

Reklama/advertisment:

Kontraproduktívne správanie na pracovisku môže mať viacero podôb. Od naoko nevinného (keď sa tvárite, že ste zaneprázdnení, no v skutočnosti si neplníte svoje povinnosti), až po serióznejšie, kedy začnete očierňovať svojich kolegov a robiť im naprotiveň. To má za následok aj značné ekonomické straty v spoločnosti, v ktorej pracujete. Jediná cesta von je v spolupráci. I keď “nemusíte” svojho kolegu či kolegyňu, pokúste sa nájsť styčné body, na ktorých môžete stavať. Prestaňte sa tešiť z cudzieho nešťastia a nepodkopávajte si nohy.

Stavajte na vlastnej silnej morálnej identite

Reklama/advertisment:

Podľa záverov nedávnej štúdie publikovanej v magazíne Journal of Applied Psychology, zachrániť vás môže stavanie silnej morálnej identity. Nech sa vôkol vás deje čokoľvek, nedajte sa vtiahnuť do manipulácie. Posilňujte v sebe dobro a presvedčenie, že zlo sa nezastavuje zlom. Naučte sa identifikovať seba samého ako jedinečného človeka. To, že sa niekto správa nemorálne, je jeho problém. Vy sa nemusíte nechať stiahnuť na jeho úroveň.

Photo by Franciele Cunha on Unsplash

Udržať si svoju tvár v toxickom pracovnom prostredí nemusí byť jednoduchá záležitosť. Ak sa však nenecháte zlomiť, určite to dokážete.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Pre Quar.sk napísala Mia.

Zdroj: bustle.com