Toxický stres v práci vás môže poriadne zasiahnuť. Takto sa s ním hravo vysporiadate

0
Photo by Annie Spratt on Unsplash

Reklama/advertisment:

Máte prácu, ktorú milujete? Oproti zvyšku ostatných máte obrovskú výhodu, na ktorej môžete stavať. Avšak čo robiť v prípade, ak ste získali prácu snov, no s vašim pracovným kolektívom to ide dole vodou? Klebety, intrigy či iné problémy založené na toxických medziľudských vzťahoch dokážu poriadne zatočiť s psychikou. Dá sa vôbec bojovať voči toxickému prostrediu? Podľa slov odborníkov určite nemusíte ihneď dávať výpoveď. Existuje niekoľko spôsobov, ktoré vám pomôžu nedať sa vtiahnuť do bludného kruhu toxického stresu na pracovisku, toto je definitívne ten najúčinnejší z nich:

Šikana na pracovisku nie je žiadnou vzácnosťou

Photo by Hunters Race on Unsplash

Reklama/advertisment:

Vedeli ste, že so šikanou na pracovisku sa stretáva až 36,6 % zamestnancov? To rozhodne nie je nízke číslo. V práci by sme sa mali naučiť všetci ťahať za jeden koniec, no každodenná realita ukazuje, že často to je naopak. Viaceré výskumy dosvedčujú, že ľudia, ktorí sa stali obeťou šikany, začnú na svoju obranu používať správanie, ktoré prekračuje etické medze. Taktiež začnú ohovárať, stres sa snažia kompenzovať pitím alkoholu a pomaly ale isto poľavujú zo svojich morálnych a etických hraníc.

Šikana má nielen za následok zdravotné problémy obete šikany, ale aj to, že sama obeť sa začne nakláňať viac na stranu nekalých praktík. Ako sa dá teda vyjsť z tohto začarovaného kolotoča?

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

Kontraproduktívne správanie nie je žiadúce

Photo by Tom Morel on Unsplash