Staranie sa o dieťa je poriadna drina. Štúdia vysvetľuje, prečo je to tak

0
Photo by Luma Pimentel on Unsplash

Reklama/advertisment:

Sú vedci, o ktorých média nehovoria. Jednou z nich je to, že staranie sa o dieťa je skutočná drina, ktorá má od reklamy na detské produkty poriadne ďaleko. Matky sú väčšinu dňa s deťmi sami, pretože už dávno nežijeme v komunite, v ktorej sa o deti starali všetci. Možno aj vplyvom modernej doby sme od seba čoraz viac izolovaní, čo si vyberá svoju daň.

Reklama/advertisment:

Priznať sa, že to s deťmi nezvládame, sa však v dnešnej spoločnosti berie ako zlyhanie. Avšak aj veda dosvedčuje, že starostlivosť o dieťa je extrémne náročná. Vedci túto náročnosť prirovnávajú k vrcholovým športom. Tu sú najčastejšie dôvody, prečo je to tak:

#1 Nutkanie k perfekcionizmu

Photo by Zach Lucero on Unsplash

Každý od nás očakáva, že budeme perfektné matky. Táto nezmyselná snaha o perfekcionizmus však ničí najmä naše psychické zdravie. Aj matkám seriózne hrozí syndróm vyhorenia. Preto by aj okolie malo pamätať na to, že matka potrebuje každý deň aspoň pár minút pre seba.

Reklama/advertisment:

Reklama/advertisment:

#2 Nerealistické očakávania, ktoré vznikajú vplyvom tlaku sociálnych médií

Matky len zriedkakedy dávajú na sociálnu sieť fotografie zachycujúce stav absolútneho vyčerpania. Miesto toho “postnú” radšej tie zábery, na ktorých ich materinský život vyzerá priam dokonale. Ak uveríme tomuto iluzórnemu obrazu, budeme sa aj my snažiť vyrovnať “supermatkám,” ktorých je kvantum na všetkých sociálnych platformách viac než dosť. Každá matka má svoj krok. Preto sa aj vy snažte byť samy sebou a nenapodobňovať ostatných.

#3 Výčitky, výčitky a ešte raz výčitky

Photo by Ciprian Sam on Unsplash